0
info@redzet.lv

Pilsēta » Arhitektūra » Pilis, pilsdrupas, muižas

Lindes muižas parksKrimuldas pilsdrupas ziemā
Lasīt aprakstu
Kazdangas parka panorāma, Kazdangas parks, Kazdangas akmens tilts, Kazdangas pils, Kazdanga

Kazdangas parka panorāma

Kods: A-469-10
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2010. gada 24. augustā
PAR
BRĪVU
1000 x 334 px
72 dpi
174 KB
S 2000 x 667 px
2.19 MB
M 4959 x 1653 px
42 x 14 cm / 300 dpi
12.7 MB
L 7777 x 2592 px
65.84 x 21.95 cm / 300 dpi
25.3 MB
XL 9449 x 3150 px
80 x 26.67 cm / 300 dpi
34.0 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

19. gs. sākumā veidotajā 196 ha plašajā Kazdangas parkā šobrīd ir interesantas pastaigu takas, veloceliņi, koka skulptūras, atsevišķu celiņu, soliņu un tiltiņu sistēma. Šobrīd Kazdangas parks ir viens no lielākajiem un dendroloģiski bagātākajiem Latvijas muižu parkiem. Kazdangas Tūrisma centrs piedāvā ekskursijas pa parku gida pavadībā un radošās darbnīcas, kā arī piedāvā parkā spēlēt dažādas izzinošas spēles. Piedāvātas spēles dažādām vecuma grupām. Parka teritorijā ir vairākas labiekārtotas atpūtas vietas, kurās iespējams iesaistīties radošajā darbnīcā “Piededzinipankūciņu savējo”. Kā arī piedāvājam Kazdangas parku izbaudīt uz velosipēda, savukārt Dzirnavu dīķi – uz katamarāna.

Pastaigu takas – KAZDANGAS PARKS

Adrese: Jaunatnes gatve 1, Kazdanga
Telefons: (+371) 28616717, (+371) 29103813
Internetā: www.kazdangaspils.com
visitaizpute.lv

Parks sākts veidot 19. gs. sākumā kā ainavu parks. Baroni likuši izveidot dažādas pastaigu takas ar atsevišķu celiņu, soliņu un tiltiņu sistēmu. Parks ticis veidots angļu stilā, kam raksturīgs brīvs plānojums un radoši pārveidoti dabas motīvi. Šobrīd Kazdangas parks pēc platības (173 ha) ir viens no lielākajiem un dendroloģiski bagātākajiem Latvijas muižu parkiem. Kazdangas parkā botāniķi apzinājuši ap 242 kokaugu sugām, no kurām 127 ir svešzemju sugas.

Lielu devumu parka iekārtošanai devusi baronese Emīlija Karolīne, kura ar ierobežotiem līdzekļiem pratusi dabiski skaistajā dzirnavu ezera apkārtnē, ņemot palīgā savu bagāto fantāziju, radīt sīkas apburošas ainavas ar mazu līdzekļu patēriņu.

Parka teritorijā bez skaistajām ainavām, pastaigu takām un atpūtas vietām ir atrodami dažādas piemiņas vietas - Māteru Jurim, Fricim Brīvzemniekam, Terora upuriem, vergu laiku upurim u.c.

J.Mežsētas piemiņas akmens rožu kalniņā
Rožu kalniņā atrodas piemiņas vieta Jānim Mežsētam, kurš bijis ļoti spilgta personība, inteliģents un gaišs cilvēks. J. Mežsēta savulaik bijis Kazdangas profesionālās vidusskolas pasniedzējs un viņš līdz sirmam vecumam veidojies, kopis, aprūpējis un ekskursantiem izrādījis krāšņo Kazdangas parku.

Riņķa krusti
Kazdangas parkā atrodas divi riņķa krusti katrs savā Dzirnezera pusē. Kazdangā līdz 1800. gadam dzīvojis un kopis parku virsmežsargs Šēferis, kurš iemīlējies latviešu meitenē un uztaisījis tai bērnu. Virsmežsargs vēlāk nosities, jājot ar zirgu. Meitene pēc tam izdarījusi pašnāvību un apglabāta Alokstes pretējā krastā, kur uz viņas kapa uzstādīts līdzīgs riņķa krusts.

Piemineklis baronam Manteifelim
1876. g. barons Manteifelis lika uzcelt Pūckalnā skolu. Vēlāk zemnieki pateicībā par skolas uzcelšanu savam baronam uzcēla pieminekli.
www.aizputesnovads.lv

Kazdangas parka dabas taka

Kazdangas parks ir lielākais Latvijā (~196ha) un piedāvā plašas iespējas “izlocīt kājas”. Līdz ar jaunās ezera laipas un skatu torņa izbūvi, apmeklētājiem ir pavērusies lieliska iespēja apvienot dabas takas abās parka daļās (Valātas parka daļa un Šēfera birzs) abpus Kazdangas Dzirnezera un iziet maršrutu ar kopējo distanci 9km. Maršrutu iespējams variēt, jo parkā ir daudz iestaigātu taku, taču orientēties palīdzēsies ik pa posmam izvietotās informatīvās norādes un uz kokiem krāsotais taku marķējums ar dzeltenām, zaļām un sarkanām norādēm. Pa ceļam pieejamas vairākas atpūtas vietas. Maršrutā ietilpst veci muižas parki ar dažādām svešzemju koku sugām un dižkokiem, zivju dīķi, ezers, upīte, skujkoku mežs. Apkārtnē daudz dobumainu koku. Valātas parka daļai raksturīgs sarežģītāks reljefs un gravas. Kopā maršrutā novērotas 154 putnu sugas. Liela ligzdojošo putnu daudzveidība. Dienas laikā dažādas putnu sugas novērojamas visu gadu.

Atsevišķi takas posmi (t.sk. ezera laipa) pieejami arī cilvēkiem ratiņkrēslos un vecākiem ar bērnu ratiņiem.
www.kurzemesregions.lv

Kazdangas parka panorāma

Kods: A-469-10
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2010. gada 24. augustā
PAR
BRĪVU
1000 x 334 px
72 dpi
174 KB
S 2000 x 667 px
2.19 MB
M 4959 x 1653 px
42 x 14 cm / 300 dpi
12.7 MB
L 7777 x 2592 px
65.84 x 21.95 cm / 300 dpi
25.3 MB
XL 9449 x 3150 px
80 x 26.67 cm / 300 dpi
34.0 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.