0
info@redzet.lv

Pilsēta » Pilsēta » Pilsēta

Kariljonu pulkstenis (Ventspils)Kariljonu pulkstenis (Ventspils)
Lasīt aprakstu
Kariljonu pulkstenis (Ventspils), Kariljonu pulksteņu tornis ar zvaniem, Ventspils tirgus laukums, Ventspils, Pulkstenis

Kariljonu pulkstenis (Ventspils)

Kods: V-217-15
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2015. gada 07. jūnijā, Ventspilī
PAR
BRĪVU
882 x 1000 px
72 dpi
258 KB
S 1764 x 2000 px
3.1 MB
M 1653 x 1874 px
14 x 15.86 cm / 300 dpi
L 2592 x 2938 px
22 x 24.88 cm / 300 dpi
6.4 MB
XL 3670 x 4160 px
31.07 x 35.22 cm / 300 dpi
10.3 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Kariljonu pulksteņu tornis ar zvaniem

Pulksteņa tornis atrodas Ventspils tirgus laukumā aptuvenā senā rātsnama vietā. Līdz XIX gadsimta vidum rātsnams atradās Tirgus laukuma dienvidu malā, bet ap 1850. gadu ēkas stāvoklis bija tik slikts, ka to kā neremontējamu nojauca. Rātsnams bija vienstāva koka ēka ar tornīti, kurā pilsētas rāte visu laiku gatavojās uzstādīt pulksteni, bet tā arī šo ieceri nerealizēja.

Pulkstenī apvienota laika un skaņu saspēle izmantojot īpaši atlasītus zvanus. Trīs pulksteņu ciparnīcas katra sniedz atšķirīgu informāciju – Latvijas laiku, Mēness fāzi un attiecīgo nedēļas dienu. Apaļās stundās pulkstenis atskaņo dziesmas „Pie dzintara jūras" melodiju, bet plkst. 12:33 un 00:33 ar U.Marhilēviča dziesmas „Uz priekšu, Kurzeme" piedziedājumu ieskandē īpašo Ventspils laiku.

Zvanu torņa ēkā atrodas arī atraktīvs elements – lieli skaitāmie kauliņi, kā arī tēlnieka G.Panteļejeva veidota svaru, tilpumu un mēru ekspozīcija.
www.ventspils.lv

Informācija par Pulksteņiem ar kariljonu


Vēsture un ģeogrāfija
 Par kariljonu (Carillon) sauc mūzikas instrumentu no īpaši atlasītiem zvaniem. Beļģijā, Holandē kariljoni ir pazīstami kopš IX gadsimta, no XV – XVI gadsimtā tie izplatījās pa visu Eiropu. Kariljons ir paredzēts mūzikas izpildīšanai, kas balstīta uz tradicionālām melodijām un skaņām. Šodien pats senākais ir XV gadsimta instruments, un tas atrodas St. Rombauts katedrāles zvanu tornī Mechlin pilsētā (Beļģijā).

Kariljons ir viens no pašiem neparastākajiem un brīnišķīgākajiem mūzikas instrumentiem, kuru izveidojis cilvēks. Pat valstīs, kurās kariljoni nav retums – to spēle vienmēr ir savdabīgi svētki un pievelk lielu iedzīvotāju un tūristu skaitu.
 
Klasiskā kariljona atskaņošanas princips
Parasti kariljona zvanu skaits ir no 23 līdz 75. Zvani ir sadalīti pa grupām, atkarībā no skaņas augstuma - Hum Tone, Prime, Tierce, Quint un Nominal.
Zvani ir nekustīgi, sitieni tiek veikti ar mēlēm, ar mehānisku vai elektromehānisku pievadu palīdzību. Kariljonu mūzikas skanēšanu nav iespējams aprakstīt ar vārdiem, pie tam viena un tā pati melodija skan dažādi, atkarībā no laikapstākļiem, temperatūras un klausītāja atrašanās vietas. Zinātniskais kariljona unikalitātes skaidrojums ir tāds, ka kombinējot dažādas tonalitātes zvanu sitienus veidojas rezonanses un interferences skaņas efekti. Skaņa it kā sāk plūst. Dabiski, jo vairāk ir zvanu, jo spēcīgāks parādās šis efekts. Neskatoties uz ievērojamajiem izmēriem, pēc būtības kariljons skaitās viens no pašiem smalkākajiem mūzikas instrumentiem.

Kariljona vadība
Zvanu vadība tiek veikta ar dažādiem paņēmieniem: ar rokas vai kājas klaviatūru (kā ērģelēm) vai taustiņiem, kuri ar trosēm caur bloku sistēmu savienoti ar zvanu mēlēm. Ar šādu paņēmienu ir spējīgi spēlēt tikai pieredzējuši, īpaši apmācīti zvaniķi-virtuozi.

Elektromehāniskais pievads ievērojami vienkāršo konstrukciju un melodijas izpildīšanu. Šajā gadījumā skanējumu veido speciāli elektromagnētiski āmuri, kas nostiprināti pie katra zvana.
Mūsdienīgie kariljoni papildus var būt aprīkoti ar datoriem un speciālām programmām, kas dod iespēju ne tikai noklausīties ierakstītās melodijas, spēlēt no notīm, improvizēt, bet arī saglabāt atmiņā vai ierakstīt veselus koncertus.
 
Zvanu skaņas
Zvana skaņu ir ļoti grūti atskaņot ar elektronisko akustisko aparatūru tāpēc, ka frekvence atrodas ļoti plašā diapazonā - no infraskaņas līdz ultraskaņai. Pareizi un prasmīgi izliets zvans veido skaņu, kas atstāj uz cilvēku lielu iespaidu un ir spējīgs izraisīt ļoti spēcīgas emocijas. Literatūrā var atrast daudzus stāstus un leģendas par izdziedināšanu no slimībām, pašsajūtas uzlabošanos u.t.t. Šī stāsta autors pats uz sevis ir sajutis zvana skaņas neparasto iedarbību automātiska pievada montāžas laikā Luterāņu baznīcā Ventspilī.
Zvana liešana ir ļoti sarežģīta un atbildīga operācija, jo kļūdas var novest pie tīrās skaņas deformācijas.
Agrāk zvanus ar defektiem pārkausēja lielgabalos, dodot tiem atbaidošus vārdus. Katram zvanam obligāti bija meistara spiedogs, pilsētas nosaukums un svars – savā ziņā vēsturisks atbilstības sertifikāts.
Neskatoties uz to, ka mūsdienīgās liešanas metodes ļauj izvairīties no problēmām zvana dzimšanas brīdī, tikai skaņas pārbaude un zvana sertifikācija dod tiesības uz tā turpmāko dzīvi.
 
Kariljona konstrukcija
Parasti kariljonu uzstāda atklātā vietā, uz paaugstinājuma. Tā var būt mājas fasāde, tornis vai speciāli uzbūvēta konstrukcija.
Kompozīcijas ziņā zvani var būt apvienoti ar skulpturālo vai arhitektonisko tēmu, kalpot par muzikālo pavadījumu torņa vai fasādes pulksteņiem, kā arī pievērst uzmanību kādam vēsturiskam objektam.
 
Zvanu skaits un izmēri
Mūsdienīgiem kariljoniem atkarībā no mērķa var būt līdz 80 un vairāk zvanu. Ja zvanu skaits ir mazāks par 23, kariljona nosaukumu nepielieto, bet tiek pielietots termins – zvanu grupa.
Zvanu izmēri – no 0.3 līdz 1 metram un lielāki.
www.laikastils.lv

Kariljonu pulkstenis (Ventspils)

Kods: V-217-15
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2015. gada 07. jūnijā, Ventspilī
PAR
BRĪVU
882 x 1000 px
72 dpi
258 KB
S 1764 x 2000 px
3.1 MB
M 1653 x 1874 px
14 x 15.86 cm / 300 dpi
L 2592 x 2938 px
22 x 24.88 cm / 300 dpi
6.4 MB
XL 3670 x 4160 px
31.07 x 35.22 cm / 300 dpi
10.3 MB
Bildes fragmenti:
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.