0
info@redzet.lv

Daba » Augi » Telpaugi

Kaučuka gumijkoka šķirne 'Variegata' LU botāniskajā darzāZilā eipatorija LU Botāniskajā dārzā
Lasīt aprakstu
Karaliskā strelīcija LU Botāniskajā dārzā, Karaliskā strelīcija (Strelitzia reginae), LU Botāniskais dārzs, Strelīcijas (Strelitzia)

Karaliskā strelīcija LU Botāniskajā dārzā

Kods: A-107-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 3. aprīlī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
203 KB
S 2000 x 1333 px
2.04 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
19.1 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Karaliskā strelīcija (paradīzes putns). Savlaik strelīcija ieskaitīta banānu (Musaceae) dzimtā, un pamatoti – pēc skata šie augi ir diezgan līdzīgi, pavērojiet kaut vai abu loeilās lāpstveida lapas. Tomēr nu strelīcija izdalīta pati savā – strelīciju (Strelitziaceae) dzimtā un ģintī, kurā ir piecas sugas, no kurām kā telpaugs pazīstama tieši karaliskā strelīcija – Strelitzia reginae.  Izveidotas arī šķirnes un hibrīdi.

Karaliskā strelīcija, saukta arī par paradīzes putnu priecē gan ar varenajām lapām, gan krāšņiem, oranžos (kauslapas) un zilos toņos zaigojošiem (vainaglapas) ziediem, kas atgādina putna cekulu. Latvijā ziedakāts sāk parādīties augusta beigās, septembra sākumā, bet līdz uzziedēšanai vēl jāpagaida. Zieds atplaukst jau ziemā – decembrī un var iepriecināt savu kopēju pat kā Ziemassvētku dāvana. Ja audzējat strelīciju no sēklas, līdz ziedu sagaidīšanai jābūt pacietīgiem. Pirmie ziedi sagaidāmi pēc četriem vai pieciem gadiem, bet tad, labi kopta, tā ziedēs katru gadu vairākiem ziediem.

Strelīcijas lapas var sasniegt līdz 2 m augstumu, tāpēc, pirms iegādājies šo augu, padomā, vai tam būs pietiekoši daudz vietas pie gaiša, saulaina loga.

Izcelsme: Dienvidāfrikā strelīcija aug gar upju krastiem, piekrastes krūmos kā arī klajās vietās.

Augsne: Labi drenējoša augsne. māla-velēnu trūdzeme, lapu zeme, kūdra un grants (2:2:1:1), pH 6,5. Latvijā nopērkams tieši strelīcijām piemērots augsnes substrāts.

Laistīšana: Tā kā savvaļā strelīcijas mīl augt gar upju krastiem, nelieciet savam augam vilties, laistiet to pietiekoši bieži, kad zemes virskārta izžuvusi. Vēsākā laikā tas būs retāk, jo dziļie podi samērā ilgi uzglabā mitrumu, bet karstā vasarā reizi trīs, četrās dienās.

Klimats: Strelīcijai patiks saulaina, plaša vieta un istabas temperatūra. Neiebilst, ja tiek turēta radiatoru tuvumā. Uz lielajām lapām ātri krājas putekļi, tos vajadzētu regulāri nomazgāt, lai augs var brīvi elpot.

Mēslošana: Strelīcijai patīk, ja to bagātīgi apgādā ar barības vielām. Varat izmantot dažādus kompleksos telpaugu mēslojumus, kā arī organisko mēslojumu, ja tas pieejams.

Pārstādīšana: Šim telpaugam ir garas, resnas, bet trauslas saknes. Jo lielāks augs, jo dziļākā podā tas jāstāda. Pārstādot jācenšas neievainot saknes. Literatūrā minēts, ka strelīcijas saknes nedrīkst atdurties pret poda dibenu, bet to visticamāk nevarēsiet nodrošināt. Internetā redzēti lieli eksemplāri ziedam arī mazos podiņos. No personīgās pieredzes – lielākais pods, ko varu savās telpās nodrošināt ir divu parasto spaiņu augstumā, kur augs cītīgi zaļo un zied jau trīs gadus.
www.telpaugi.wordpress.lv

Karaliskā strelīcija LU Botāniskajā dārzā

Kods: A-107-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 3. aprīlī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
203 KB
S 2000 x 1333 px
2.04 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
19.1 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.