0
info@redzet.lv

Ūdens » Jūra » Jūras ainava

Mirāža Liepājas jūrmalāZveja no laivas
Lasīt aprakstu
Jūras ainava, Zvejnieks, Laiva, Zvejas kuģis, Baltijas jūra

Jūras ainava

Kods: A-0587-08
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2008. gada 31. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
174 KB
S 2000 x 1333 px
2.36 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
33 x 22 cm / 300 dpi
7.32 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Zvejnieks ir cilvēks, kas nodarbojas ar zveju; zvejas speciālists.

Ja ielūkojamies dziļāk vēsturē un mēģinām saprast, kāda ir atšķirība starp zvejnieku un makšķernieku, tad varam konstatēt, ka īstenībā atšķirības nemaz nav. Mūsu senči savu attīstību sāka kā pirmatnējie mednieki un zvejnieki un tikai pēc tam nonāca līdz pārtikas ieguvei zemkopības un lopkopības veidā.

Lielākajā daļā valstu, kurām ir pietiekoši sen veidota galvenā likumdošanas bāze, termins „zveja” parasti ietver jebkuru zivju ieguves veidu, tai skaitā makšķerēšanu. Arī Latvijas Civillikumā ir definētas tikai zvejas tiesības un ar to izmantošanu saistītie jautājumi. Tieši tāpēc Zvejniecības likumā ieviesa terminu „amatierzveja – makšķerēšana”, kas gan, atklāti sakot, ne visai patīk makšķerniekiem. Tomēr sasaiste ar vārdu „zveja” bija absolūti nepieciešama, jo citādi makšķerēšana un makšķernieku tiesības uz zivju ieguvi saskaņā ar Civillikumu vispār nebūtu paredzētas.

Citās valstīs situācija likumdošanas terminoloģijā ir diezgan līdzīga un makšķerēšana visbiežāk iekļaujas vienā terminā – „zveja”. Ja nepieciešams, tad katram atsevišķam makšķerēšanas veidam vai visai makšķerēšanai kopumā, protams, var atrast un izmantot arī savu specifisku apzīmējumu.

Tomēr valstu kopīgās oficiālās sanāksmēs, semināros un konferencēs visbiežāk tiek lietots angļu valodā pieņemtais apzīmējums „atpūtas zveja”. Šim apzīmējumam īstenībā ir ļoti liels trūkums, jo dažādās valstīs to uztver dažādi. Tā, piemēram, vienā konferencē zem šāda nosaukuma Latvija var runāt tikai par makšķerēšanu, bet Somija un Zviedrija gan par makšķerēšanu, gan par atpūtas zveju ar tīkliem un murdiem. Bez tam būs arī valstis, kuras runās tikai par pašpatēriņa zveju ar tīkliem un murdiem un makšķerēšanu pat nepieminēs.

Tas tikai pierāda, cik daudzslāņaini ir zivju ķeršanas veidi Eiropā un visā pasaulē. Tomēr varam pieņemt, ka vēsturiski visu šo aktivitāšu pamatā bija zveja. Raksturīgi, ka latviešu un īpaši krievu presē, rakstot par makšķerēšanu, ļoti bieži tiek lietoti vārdi zveja, zvejas rīki un zvejnieks. Ja vēl pieliekam klāt tā saucamos makšķerniekus, kuri drošības dēļ laivā ņem līdzi arī tīklus vai arī pārsniedz atļauto rīku skaitu, kā arī tos makšķerniekus, kuru noķerto un lomā paturēto zivju daudzums sasniedz vai ievērojami pārsniedz rūpniecisko nozveju apmērus, tad varam secināt, ka starp zveju un makšķerēšanu tiešām ir ļoti šaura robeža, kura balansē tikai uz cilvēku godaprāta.

Normunds Riekstiņš

Jūras ainava

Kods: A-0587-08
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2008. gada 31. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
174 KB
S 2000 x 1333 px
2.36 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
33 x 22 cm / 300 dpi
7.32 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.