0
info@redzet.lv

Pilsēta » Arhitektūra » Senas ēkas, drupas

Sena akmens ēka LubezerēTā paiet pasaules godība
Lasīt aprakstu
Izdegusī "Kalnciema rezidences" ēka, Kalnciema iela 2B, Rīga, ''Kalnciema rezidence'', Kalnciema iela, Rīga (pilsēta)

Izdegusī "Kalnciema rezidences" ēka

Kods: V-160-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 29. aprīlī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
298 KB
S 2000 x 1334 px
2.93 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 5954 x 3970 px
50.41 x 33.61 cm / 300 dpi
22.5 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Ēka Kalnciema ielā 2b celta 1913.gadā pēc arhitekta Edgara Voldemāra Eduarda Frīzendorfa projekta. Tā bija sešstāvu jūgendstila dzīvojamais nams, kurā atradās veikals, biroji un īres dzīvokļi. Tur no 1935.gada līdz mūža beigām 1947.gadā dzīvoja komponists profesors Pēteris Barisons.

Deviņdesmitajos gados namu atguva pieci mantinieki, kas pēc tam savas daļas pārdeva Parex meitas uzņēmumam. Tad pirms krīzes tas ar peļņu tika pārdots tālāk, bet jaunais īpašnieks pēc krīzes bankrotēja. 2010.gadā māju izsolē nopirka SIA Dekarta Property, kas piederēja Krievijas pilsonim Denisam Kimam. Lai māju pārvērstu par “Kalnciema rezidenci” ar ekskluzīviem dzīvokļiem, bija jāatbrīvojas no īrniekiem ar beztermiņa līgumiem. Tika izmantotas vienkāršas un iedarbīgas metodes – nenoslēdza līgumu ar „Rīgas siltumu”, un ziemā ēkā nebija apkures ar visām no tā izrietošajām sekām. Daļa īrnieku pameta savus dzīvokļus, un viņu vietā tika ielaisti bezpajumtnieki, kā rezultātā savus dzīvokļus pameta lielākā daļa īrnieku. Daži palika un tiesājās... Ja 2010. gadā lielākā daļa dzīvokļu bija apdzīvoti, tad 2012. gada rudenī īrnieki bija palikuši tikai četros dzīvokļos.

2015. gadā SIA Dekarta Property cieta 2,62 miljonu eiro zaudējumus. 2016. gadā Vidzemes priekšpilsētas tiesa ierosināja tā maksātnespējas lietu, bet Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisija ēku Kalnciema ielā 2B klasificēja par B kategorijas vidi degradējošu būvi. 2017. gada septembrī pašvaldība īpašniekam – SIA Dekarta Property – lika nekavējoties sākt trūkumu novēršanu, bet oktobrī par īpašnieci kļuva ar igauņu uzņēmumu Tradesman EU saistītā SIA K2B…

2018. gadā naktī no 24. uz 25.novembri plkst. 3.38 neapsaimniekotajā mājā Kalnciema ielā 2B izcēlās ugunsgrēks ar atklātu liesmu. Kādreiz greznais un majestātiskais jūgendstila nams, kas mērķtiecīgi tika pārvērsts par graustu, dega trīs dienas. Kad ugunsgrēks ēkā bija nodzēsts, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja paziņoja, ka ēka nav jānojauc, bet jādemontē bīstamās daļas un jāaizvāc gruveši. Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde secināja, ka ēka Kalnciema ielā 2B ir arhitektoniski izteiksmīgs stateniskā jūgendstila nams ar kultūrvēsturisku vērtību – vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis. Bet – par vēlu tu nāc… Ēka nebija iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, un tādēļ arī šķēršļu tās pārveidei līdz šim nebija… Un pārveide notika... Kāda – to redzam šodien, ja ejam vai braucam pa Raņķa dambi garām ēkai, kas ir viena no liecībām par cilvēku – mūsu pašu – principiem, morāli, vērtībām un likteņiem...

Vairāk par ēkas Kalnciema ielā 2b vēsturi var lasīt šeit: www.jauns.lv un www.tvnet.lv

Izdegusī "Kalnciema rezidences" ēka

Kods: V-160-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 29. aprīlī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
298 KB
S 2000 x 1334 px
2.93 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 5954 x 3970 px
50.41 x 33.61 cm / 300 dpi
22.5 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.