0
info@redzet.lv

Daba » Dabas elementi » Sarma, lāstekas

Apsarmojis hortenzijas zieda čemursApsarmojuša jasmīnkrūma zaru raksts
Lasīt aprakstu
Dūmakaina sarmota ziemas diena, Ziema, Sarma, Filadelfi (Philadelphus), Krūmi

Dūmakaina sarmota ziemas diena

Kods: A-008-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 22. janvārī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
198 KB
S 2000 x 1333 px
1.9 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
7.9 MB
XL 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
17.0 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Ziema atnes līdzi salu un sniegu, un temperatūra var nokristies zemāk par sasalšanas punktu. Saule ziemā ir blāva un atrodas zemu pie debesīm, un tās stari ir zaudējuši savu stiprumu. Temperatūrai pazeminoties, laikapstākļi var krasi mainīties – te uzkrīt biezs sniegs, te atkal uznāk slapjdraņķis un krusa.

Kad laiks ir ļoti auksts, sīkās ūdens lāsītes mākoņa iekšienē sasalst un veido mikroskopiskus ledus kristāliņus. Šie kristāliņi, kas savienojas cits ar citu un izveido ārkārtīgi smalkus un sarežģītus rakstus, kļūst par sniegpārsliņām.

Pašā ziemas spelgonī, kad temperatūra nokrītas zemāk par 0o C, ezeri, strauti un upes aizsalst. Savukārt jūrā ledus neveidojas, kamēr nav kļuvis vēl aukstāks, jo jūras ūdens satur ļoti daudz sāls.

Ziemas mēnešos dienas ir īsas un aukstas, bet naktis – garas un tumšas. Ziemas saulgrieži, kas Ziemeļu puslodē ir 21. vai 22. decembrī, bet dienvidu puslodē – 21. vai 22. jūnijā, ir visīsākā diena gadā.

Ziema lauku saimniecībā ir viens no klusākajiem gada periodiem, kad it nekāda īpaša rosība nav redzama. Ziemā, temperatūrai pazeminoties, stiprs sals sasaldē augsni kailajos laukos un palīdz tai pārziemot.

 Daži dzīvnieki, piemēram, lāči, sikspārņi, burunduki, čūskas un daudzi kukaiņi, auksto laiku pārlaiž dodoties ziemas guļā. Daudzi putni, zvēri un zivis mainoties gadalaikiem, migrē uz citiem apvidiem. Tuvojoties ziemai daži dzīvnieki pamet aukstos apgabalus, kur tie vasarā vairojās, un dodas garā ceļojumā, meklējot siltumu, patvērumu un barību. Katru gadu visdažādākie atšķirīga lieluma dzīvnieki, piemēram, vaļi, tauriņi, zosis, ziemeļbrieži un gnu antilopes, veic ceļojumu no savas vasaras mājvietas uz ziemas mājvietu un atpkaļ.

Kad svaiga, balta sniega kārta klāj zemi, pasaule pilnībā pārvēršas, neatkarīgi no tā kur tu dzīvo – pilsētā vai laukos – visapkārt viss izskatās pilnīgi jauns. Bērni grib doties ārā lai slidotu, brauktu ar ragaviņām vai būvētu milzīgus sniegavīrus.

Vecgada vakarā, kas lielākajā daļā valstu tiek svinēts 31. decembrī, cilvēki visās pasaules zemēs paliek nomodā līdz pusnaktij, lai sagaidītu jaunā gada atnākšanu.

Ziema lauku saimniecībā ir viens no klusākajiem laika periodiem, kad it kā nekāda īpaša rosība nav redzama. Tomēr ziema ir tikpat svarīgs posms lauksaimniecības gadā kā jebkurš cits gadalaiks.

Ziemā temperatūrai pazeminoties, stiprs sals sasaldē augsni kailajos laukos un palīdz tai pārziemot. Sniegs un ledus uzkrājas dziļi zemē, bet pavasarī tas izkūst un dod mitrumu jaunajiem augiem. Maz pamazām veidojas jauns bagātīgas aramkārtas slānis, kas sastāv no satrūdējušiem augiem, un organiskajiem iežiem. Siltā laikā šo aramkārtu iznīcinātu kukaiņi, bet ziemā tie ir cieši aizmiguši (devušies ziemas guļā), lai pārciestu auksto laiku.

Avots: Sallija Tagolma „Lielā gadalaiku grāmata”


Ziema
Ziema ir aukstākais gadalaiks mērenajā joslā. Zemākā vidējā temperatūra Ziemeļu puslodē ir janvārī, bet Dienvidu puslodē jūlijā.

Ziemas tipi
Kalendārā ziema — laika posms no 1. decembra līdz 28. februārim (garajā gadā 29. februārim) ieskaitot.
Astronomiskā ziema — sākas ziemas saulgriežos (21. vai 22. decembrī) un beidzas ar pavasara ekvinokciju (19., 20. vai 21. martā).
Meteoroloģiskā ziema — periods, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra ir stabili vienāda un zemāka par 0 grādiem.

Ziemas mēneši ziemeļu puslodē ir Decembris, Janvāris, Februāris
lv.wikipedia.orgZiema latvijā
Decembris Latvijā ir pirmais ziemas mēnesis — aukstākā gadalaika sākuma posms. Dienas šajā laikā sarukušas pavisam īsas — tikai nedaudz vairāk par 6 stundām, un zeme saņem niecīgu siltuma daudzumu. Mēneša vidējā gaisa temperatūra ir -0,5…-5°C. Tas ir arī gaismas gaidīšanas laiks, jo 22. decembrī (garajā gadā 21.decembrī) saule pagriežas uz pavasara pusi un katra diena kļūst par minūti garāka, tomēr īsta ziema vēl tikai sākas. Decembrī veidojas sniega sega. Šajā mēnesī iespējamas vētras, stipra snigšana, putenis, apledojums, sarma, migla.

Janvārī Latvijā ziema parasti nostiprina savas pozīcijas. Saule maz silda un gaisa temperatūra turpina pazemināties. Latvijas centrālajos un austrumu rajonos tas ir visaukstākais mēnesis gadā.  Bieži snieg vai arī ir slapjdraņķis, pat lietus. Sniega sega parasti veidojas visā Latvijā, tomēr rietumu rajonos tā var būt nepastāvīga. Turpina sasalt augsne. Upēs un ezeros ledus biezums ap 10—20 cm. Rīgas jūras līcis normālās ziemās aizsalst ap janvāra vidu. Janvārī valdošie ir dienvidu vēji. Var būt vētras, apledojums, putenis un stipra snigšana.

Februāris ir ziemas pēdējais mēnesis. Tas ir viens no aukstākajiem mēnešiem gadā. Zeme parasti ir klāta ar sniegu. Vidēji 15—17 dienas ir ar nokrišņiem. Palielinās arī ledus biezums upēs un ezeros. Rīgas līcis vairumā ziemu pārklājas ar nepārtrauktu ledus segu. Tomēr palielinās arī saulaino dienu skaits līdz 4—5 dienām mēnesī. Valdošie ir dienvidu vēji. Dienu skaits ar stipru vēju (15 m/s un vairāk) var būt 5—6 dienas, savukārt jūras piekrastē pat 11—14 dienas.
www.uzdevumi.lvZiema
Līdzenā reljefa dēļ Latvija ir piemērota distanču slēpošanai. Īpaši interesanti sniegotā ziemā ir baudīt dabu, slēpojot pa pludmali.

Kaut gan Latvijā augstu kalnu nav, daudzviet Latvijā ir ierīkotas kalnu slēpošanas trases, kur var gan iznomāt nepieciešamo inventāru, gan mācīties instruktora vadībā.

Latvijā iecienīta nodarbe ziemā ir arī zemledus makšķerēšana.

Ļoti aukstās ziemās jūras ūdens aizsalst, radot satriecošas ledus skulptūras un ledus krāvumus – torosus. Ievērojot drošības noteikumus iespējams arī pastaigāties pa aizsalušo jūru.

Pēc atrašanās aukstumā patīkama ir iešana pirtī. Latvijā šī nodarbe ir populāra īpaši ziemā, kad ārā ir auksti.
www.latvia.travel/lvZiema
Ziema sākas, kad diennakts vidējā temperatūra noslīd un ilgstoši atrodas zem 0 oC. Tad aizsalst ūdenstilpes, sasalst augsnes virskārta un veidojas sniega sega. Parasti pirmais sniegs izkrīt ziemeļaustrumu Latvijā novembra vidū. Ziemas tāpat kā rudens raksturu tik daudz nenosaka saules starojums, cik no rietumiem bieži uzplūstošie cikloni. To ietekmē rodas lielas gaisa temperatūras starpības starp Rietumlatviju un Austrumlatviju.

Gaisa temperatūra ziemas dienās visbiežāk svārstās no +5 oC līdz –10 oC Piejūrā, Austrumlatvijā termometra stabiņš rāda zemāku temperatūru. Ja cikloni atnes siltu jūras gaisu, iestājas atkušņi. Visbiežāk atkušņi ir Piejūrā un kopumā visā Kurzemē. Siltās ziemās atkušņi aptver visu valsts teritoriju. Virzoties pāri cikloniem, rodas lielas temperatūras atšķirības starp zemes virsu un augstākiem gaisa slāņiem, kā rezultātā veidojas miglas. Paaugstināts gaisa mitrums izraisa sarmas veidošanos.

Auksts laiks iestājas, kad teritorijai uzvirzās anticiklons. Valdot austrumu un ziemeļaustrumu vējiem, Latvijas teritorijā ieplūst arktiskais kontinentālais gaiss. Skaidrās naktīs gaiss var atdzist līdz –25 oC un zemāk.

Ziemā augsni un augus klāj sniega sega. Tad grūtākais laiks ir zvēriem un Latvijā ziemojošiem putniem. Bieza sniega sega traucē zaķiem un stirnām iegūt barību, bet sērsna tiem pārvietoties.
latvijas.daba.lvDūmakaina sarmota ziemas diena

Kods: A-008-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 22. janvārī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
198 KB
S 2000 x 1333 px
1.9 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
7.9 MB
XL 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
17.0 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.