0
info@redzet.lv

Pilsēta » Pilsēta » Pieminekļi, skulptūras, vides objekti

Viens no divpadsmit apustuļiemSkulptūra Bruknas muižas dārzā un apkārtnes ainava
Lasīt aprakstu
Divpadsmit apustuļu skulptūras, 12 apustuļu skulptūras, Tēlnieks Sandis Aispurs, Bruknas muiža, Kalna svētību kopiena, Priesteris Andrejs Mediņš

Divpadsmit apustuļu skulptūras

Kods: V-194-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 19. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
196 KB
S 2000 x 1333 px
2.15 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
19.3 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

2019. gada 9. jūnijā pie Bruknas baznīcas tika atklātas tēlnieka Sanda Aispura 12 apustuļu skulptūras. 2018. gadā no 17. oktobra līdz 30. novembrim tās varēja aplūkot Rīgas Doma dārzā.

Skulptūras tapa sešu gadu laikā. Ideja par apustuļu skulptūru veidošanu tēlniekam radās, dzīvojot Florencē. To īstenot palīdzēja katoļu priesteris Andrejs Mediņš, Bruknas kopienas vadītājs un Sanda draugs. Savukārt uzzināt par apustuļiem daudz palīdzēja mākslas zinātnieks Andris Priede.

Divarpus metru augstās skulptūras ir veidotas no augstas cietības betona, kurš gan cietības, gan salizturības, gan plūstamības ziņā ir ar daudz augstākiem parametriem, salīdzinot ar klasisko betonu, ko izmanto celtniecībā. Un tas ir nesalīdzināmi lētāks par metālu. Apmēram 90% no izmaksām sedza atbalstītāji. Ģimenes, dzimtas, iedzīvotāju grupas un individuālie ziedotāji varēja izvēlēties kāda apustuļa figūru un ziedot daļu no tēlniecības darba kopējām izmaksām. Savukārt katoļu ģimnāzija atvēlēja telpas, kur veidot šīs skulptūras. Jāpiemin arī palīgu Ingusu, kas palīdzēja atliet gandrīz visas skulptūras, jo vienam tas nav iespējams.

Skulptūru veidošana sākās 2011. gada 27. decembrī, kad tika uzlikta pirmā māla pika. Katram apustulim tika pierakstīti laika grafiki. Ar pirmajām trim skulptūrām tēlnieks aizstāvēju maģistra darbu, absolvējot Latvijas Mākslas akadēmiju.

Apustuļi ir saģērbti mūsdienīgās drēbēs, un par to modeļiem Sandis Aispurs izmantoja savus draugus – cilvēkus, ar kuriem viņš labprāt uzturētos vienā telpā. Jūda ir Sanda pašportrets, jo neviens cits negribēja pozēt. Skulptūrās ir mēģināts atklāt apustuļu psiholoģiskos portretus. Reizē tajās atklājas arī paša mākslinieka pārdzīvojumi dažādos dzīves brīžos, un mērķis bija, lai tajos mēs ieraudzītu arī sevi savos pārdzīvojumos laikā, kurā dzīvojam. Poza, kustības saistās kopā ar vēsti un sajūtu, ko tēlnieks katrā no apustuļiem ir gribējis ielikt un nodot tālāk.

Divpadsmit apustuļu skulptūras

Kods: V-194-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 19. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
196 KB
S 2000 x 1333 px
2.15 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
19.3 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.