0
info@redzet.lv

Dzīvnieki » Dzīvā radība » Kukaiņi

Māņmīkstspārnis uz sīpoliņu akmeņlauzītes ziedaUpju zilspāres tēviņš
Lasīt aprakstu
Dejotājmuša, Dejotājmušas (Empididae), Kukaiņi

Dejotājmuša

Kods: D-052-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 29. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
70 KB
S 2000 x 1333 px
1.44 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 5323 x 3549 px
45.07 x 30.05 cm / 300 dpi
11.4 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Dejotājmušas (Empididae)

 

Klasifikācija
 
Valsts Dzīvnieki (Animalia)
Tips Posmkāji (Arthropoda)
Klase Kukaiņi (Insecta)
Kārta Divspārņu kārta (Diptera)
Dzimta Dejotājmušu dzimta (Empididae)


Dejotājmušas (Empididae) ir divspārņu kārtas kukaiņu dzimta. Garums līdz 15 mm. Ķermenis iegarens, kājas garas, snuķītis garš, adatveidīgs. Neproporcionali maza galva un ieslīps, uz aizmuguri nolaists ķermenis raksturo šīs dzimtas pārstāvju ārējo veidolu.

Plēsēji ir kā pieaugušie īpatņi tā arī augsnē dzīvojošie kāpuri. Ziedu nektārs var kalpot, kā papildus barības avots. Garais adatveidīgais snuķītis ir pielāgots gan kukaiņu izsūkšanai gan arī nektāra sūkšanai. Par medījumu parasti kalpo sīkie divspārņi, kurus dejotājmušas satver ar savām priekškājām. Atsevišķas sugas ir pārgājušas tikai uz augu barību, pārtiekot no ziedu nektāra. Dejotājmušas ir sastopamas uz koku lapām un stumbriem, arī uz ziediem; kāpuri attīstās augsnē, meža zemsedzē, dažām sugām kāpuri dzīvo ūdenī, attīstās upēs un strautos.

Īpaši savdabīgas ir dejotājmušu "dejas" kāzu lidojuma laikā (no tā arī dzimtas nosaukums). Tēviņš un mātīte veic sinhronas un diezgan sarežģītas kustības, tuvojoties un attālinoties, kustoties pa labi un pa kreisi, reizēm pārvietojoties pa apli vai astoņnieku. Deju kustības katrai dejotājmušu sugai varētu būt atšķirīgas, tādējādi caur šādu deju tiek noteikta partnera piederība pareizajai sugai. Šīs dejas raksturojas arī ar to, ka tēviņi šajā laikā stiepj līdzi labi iepakotu medījumu — sīku mušiņu vai odu. Pirms kopulācijas tēviņš šo „dāvanu” piedāvā mātītei, tādējādi glābjot savu paša dzīvību, jo mātītes bieži vien pēc kopulācijas var apēst arī tēviņu. Interesanti, ka šādu „dāvanu” partnerei sagādā arī no ziediem pārtiekošās sugas, kaut arī neviens no viņiem kukaiņus neēd, un tēviņam nav jābaidās kļūt par partneres upuri.

Dzimta plaši izplatīta visā pasaulē, īpaši daudz to ir mežos. Pasaulē ir ap 2800 sugām. Latvijā dejotājmušas nav pētītas un sugu sastāvs nav zināms. Fosilā veidā dejotājmušas ir zināmas no krīta perioda. Bieži vien tās var atrast dzintaros.
lv.wikipedia.org

Dejotājmuša

Kods: D-052-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 29. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
70 KB
S 2000 x 1333 px
1.44 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 5323 x 3549 px
45.07 x 30.05 cm / 300 dpi
11.4 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.