0
info@redzet.lv

Dzīvnieki » Putni » Zvirbuļveidīgo kārta

Čurkste lidojumāČurkste taisa ligzdu
Lasīt aprakstu
Čurkste lidojumā, Mājas čurkste (Delichon urbica), Zvirbuļveidīgie, Putni

Čurkste lidojumā

Kods: D-046-18
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2018. gada 20. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
55 KB
S 2000 x 1333 px
1.3 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
4.63 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Mājas čurkste jeb ziemeļu mājas čurkste (Latīņu val. – Delichon urbicum; Angļu val. – house martin; Vācu val. – Mehlschwalbe; Krievu val. – городская ласточка) ir gājputns no zvirbuļveidīgo kārtas (Passeriformes), kas pieder bezdelīgu dzimtai (Hirundinidae). Tās tuvākā radieniece ārpus čurkstu ģints (Delichon) ir bezdelīga (Hirundo rustica). Mājas čurkstei ir 2 pasugas.

Mājas čurkste ir Latvijā ļoti parasta un izplatīta ligzdotāja un caurceļotāja.

IZSKATS: Mājas čurkste ir mazāka par bezdelīgu un ķermeņa mugurpuse tumša, muguras lejasdaļā balts laukums, kas raksturīgs tikai mājas čurkstei. Vēderpuse gaiša. Kājas baltas, apspalvotas līdz pat nagiem. Atšķirībā no bezdelīgas, kam ir izteikti pagarinātas astes stūrspalvas, mājas čurkstēm aste tikai nedaudz iešķelta, salīdzinoši īsa. Ķermeņa garums ir apmēram 13 cm, spārnu izplētums 26 - 29 cm, svars 18,3 g.

UZVEDĪBA: Lidojums lēns, bieži spārnu vēzieni mijas ar planēšanu. Parasti  lido augstu, mitrā laikā zemāk. No ziemošanas vietām Āfrikā uz dienvidiem no Sahāras atgriežas maijā. Augustā pirms aizlidošanas pulcējas baros uz elektrības vadiem, naktī slēpjas niedrājos, kur ir lielāka drošība. Lido dienā. Ceļošanas laikā salasās lielos baros, bieži kopā ar krasta čurkstēm un bezdelīgām.

BALSS: Dziesma maigāka un mazāk melodiska vidžināšana nekā bezdelīgai.

LIGZDOŠANA: Ligzdu būvē no dubļiem pie ēku ārējām sienām, parasti starp jumtu un sienu, dažkārt arī zem tiltiem. Ligzda izklāta ar zāles stiebriem, matiem utml. Atšķirībā no bezdelīgu ligzdām, kam ir atklāta visa augšējā mala, čurkstu veidotām ligzdām ir tikai neliela ieeja no augšmalas. Gadā divi perējumi (maijs–augusts), 2–6 olas. Mājas čurkstes labprāt ligzdo kolonijās, pat līdz vairākiem simtiem pāru vienviet.

BIOTOPS:  Lauku ainava, pie fermām un lopu kūtīm (jo kūtsmēslos vairojas mušas, kas ir galvenā mājas čurkstes barība), apdzīvotās vietās, pilsētās -­‐ daudzstāvu apbūves rajonos.

BARĪBA: Kukaiņi – mušas, laputis u.c.

lv.wikipedia.org
dabasdati.lv

Čurkste lidojumā

Kods: D-046-18
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2018. gada 20. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
55 KB
S 2000 x 1333 px
1.3 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
4.63 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.