0
info@redzet.lv

Ūdens » Jūra » Jūras ainava

Viļņi jūrāJūra pēc saulrieta
Lasīt aprakstu
Cilvēku silueti naksnīgā jūras ainavā, Vidzemes piekraste, Baltijas jūra, Nakts ainava, Silueti

Cilvēku silueti naksnīgā jūras ainavā

Kods: U-267-16
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2016. gada 09. jūlijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
67 KB
S 2000 x 1333 px
1.55 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
4.52 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Vidzemes piekraste

Vidzemes piekrastei ir raksturīga īpaši liela dabas un ainavu daudzveidība, bagāta kultūrvēsture. Šeit sastopamas gandrīz visu iespējamo tipu pludmales, stāvkrasti un kāpas. Sevišķi ievērojami ir kāpu mežu masīvi un priekškāpas, akmeņainās pludmales, piekrastes mitrāji un smilšakmens atsegumi. Piekraste nav iedomājama bez upju, upīšu un strautu (urgu) grīvām, kā arī lejteču ielejām ar platlapju mežiem. Vēsturiskā piekrastes iedzīvotāju nodarbošanās – gan zveja un lauksaimniecība, gan kuģu būve un jūrniecība – ir noteikusi apdzīvoto vietu un viensētu izvietojumu un līdz ar to – jauktas mežu, lauku, ciemu un mazpilsētu ainavas veidošanos. Arī Vidzemes piekrasti ietekmējusi 20. gadsimta 40.– 90. gadu politiski ekonomiskā situācija. Zemes atrašanās valsts īpašumā kavēja piekrastes apbūvi, taču ļoti raksturīga tam laikam bija daudzu vasarnīču ciematu un dārzkopības sabiedrību veidošanās piekrastē. Lilastes jūrmalā izvietotā padomju armijas bāzes teritorija sabiedrībai nebija pieejama. Pašlaik piekrastes pašvaldībām un valstij dažādo īpašuma attiecību apstākļos un pastāvošo normatīvo aktu ietvaros jārod risinājums līdzsvarotai un ilgtspējīgai piekrastes attīstībai līdz ar piekrastes vērtību saglabāšanu.

Vidzemes piekrastē sastopami daudzi Latvijā aizsargājami biotopi – mežainas jūrmalas kāpas, ar lakstaugiem klātas pelēkās kāpas, smilšakmens atsegumi, jūrmalas pļavas, lagūnas, jūras piekrastes akmeņu sēkļi, pārmitri platlapju meži un citi. Par Vidzemes piekrastes nozīmīgumu liecina šeit izveidotās Natura 2000 jeb Eiropas nozīmes aizsargājamās dabas teritorijas: dabas liegumi “Vidzemes akmeņainā jūrmala” un “Randu pļavas” un dabas parks “Piejūra”. Vidzemes piekrastes ziemeļu daļa ir ietverta Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā. Īpatnēji piekrastes veidojumi, diži akmeņi un dižkoki ir aizsargājami dabas pieminekļi. Dabisku mežu un atsevišķu sugu aizsardzībai ir izveidoti mikroliegumi. Atpūtai piemērotas ir Vidzemes piekrastes plašās smilšainās pludmales. Īpaši vilinošas ir akmeņainās pludmales un smilšakmens atsegumi, Randu pļavu ainava un vientuļā krasta miers.
Vairāk: piekraste.daba.lv

Vidzemes piekrastei raksturīga

Akmeņainā jūrmala
Vidzemes piekrastē ir atrodamas gandrīz visu iespējamo tipu pludmales, tomēr tā īpaši pazīstama ar akmeņaino jūrmalu, kuras stiepjas 12 kilometru garumā un 20-40 metru platumā starp Tūju un Vitrupi. Vidzemes akmeņainā jūrmala ir iekļauta dabas liegumā.

Randu pļavas
Ziemeļos no Salacgrīvas dabas draugus iepriecina randu jeb piejūras pļavas. Tās izceļas ar lielu bioloģisko daudzveidību un ir nozīmīga putnu ligzdošanas vieta. Randu pļavās ir iekārtotas īpašas dabas takas un putnu vērošanas tornis.

Kāpas un smilšakmens atsegumi
Staigājot pa Vidzemes jūrmalu, iespējams redzēt kāpas smilšakmens atsegumus:

  • Lilastes kāpa – Vairākus kilometrus garumā tā sasniedz pat 20 metru augstumu,
  • Baltā kāpa - to uzskata par vienu no skaistākajām jūrmalas kāpām visā Latvijā. No Baltās kāpas līdz Pēterupei apmēram 3,5 km garumā vijas Saulrieta taka.
  • Veczemju klintis – iespaidīgākā un krāšņākā smilšakmens klinšu grupa Vidzemes piekrastē. Tas ir līdz 6 metru augsts stāvkrasts, kur vairāku simtu metru garumā atsedzas sarkanas smilšakmens klintis ar seklām abrāzijas alām, nišām, grotām un citiem veidojumiem.


Pludmales
Labiekārtota pludmale, kurā ir pārģērbšanās kabīnes un glābšanas stacija pieejama Saulkrastos. Pārģērbšanās kabīnes pieejamas arī citu piekrastes pilsētu pludmalēs - Carnikavā, Salacgrīvā, Ainažos, kā arī Tūjā.
www.latvia.travel/lv

Cilvēku silueti naksnīgā jūras ainavā

Kods: U-267-16
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2016. gada 09. jūlijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
67 KB
S 2000 x 1333 px
1.55 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
4.52 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.