0
info@redzet.lv

Pilsēta » Arhitektūra » Baznīcas

Bruknas Svēto Apustuļu kapelaBruknas Svēto Apustuļu kapela un apustuļu skulptūras
Lasīt aprakstu
Bruknas Svēto Apustuļu kapela un apustuļu skulptūras, Bruknas Svēto Apustuļu kapela, 12 apustuļu skulptūras, Tēlnieks Sandis Aispurs, Bruknas muiža, Kalna svētību kopiena

Bruknas Svēto Apustuļu kapela un apustuļu skulptūras

Kods: V-181-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 19. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
134 KB
S 2000 x 1333 px
1.96 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 5862 x 3908 px
49.63 x 33.09 cm / 300 dpi
18.9 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Bruknas muižā jau bija kapela, taču pavisam neliela, un "Kalna svētību kopienas" vīri ieteicās, ka vajadzētu pašiem savu baznīcu. Sacīts, darīts! 2011.gada 31.maijā pēc Andreja Mediņa ierosmes sākās starpkonfesiju Bruknas Svēto Apustuļu kapelas būve. 16. jūlijā Rīgas arhibīskaps - metropolīts Zbigņevs Stankevičs iesvētīja kapelas pamatus. 

Kapela līdzinās senai, 9. gadsimtā celtai armēņu kristiešu baznīcai - Karsas katedrālei, kas tagad atrodas Turcijas teritorijā un ir musulmaņu valdījumā. Priesteris Mediņš un viņa palīgi paši apmeklēja, uzmērīja un fotografēja šo katedrāli. Bruknas Svēto Apustuļu kapela gan nav pilnīgi precīza kopija, taču ļoti intersanta celtne gan izskata, gan tās tapšanas gaitas ziņā.

2012. gada 21. jūlijā, Rīgas Vecajā svētās Ģertrūdes baznīcā ar kora "Kamēr…" koncertu tika uzsākta labdarības akcija "Uzcel savu baznīcu!". Tās mērķis bija atbalstīt un piesaistīt līdzekļus baznīcas celtniecībai un apustuļu skulptūru izveidei Bruknā. Labdarības lielkoncerts "Uzcel savu baznīcu" Bruknas muižā ar populāru mūziķu piedalīšanos notika 25. augustā.  Bruknas baznīca tika būvēta un veidota pašu - Kalna svētību kopienas dalībnieku rokām. Ļaudis cēla ne vien fizisku ēku, bet arī garīgo sevī, lai rastu spēku un ceļu atpakaļ dzīvē, kas brīva no alkohola un narkotiku posta. Un vairāki Latvijā zināmi un  radoši ļaudis - mūziķi, māklsiieki - palīdzēja celt šo dievnamu. 

2019. gada 9. jūnijā labdarības koncerts "Uzcel savu baznīcu!" notika jau astoto reizi. Ar ziedojumu palīdzību no pamatiem līdz jumtam visu acu priekšā bija tapusi starpkonfesiju baznīca, kuras durvis dienas ritumā ir atvērtas ikvienam. Šajā dienā arī tika atklātas tēlnieka Sanda Aispura 12 apustuļu skulptūras. Šī gada koncerta «Uzcel savu baznīcu!» ziedojumi tika veltīti Bruknas baznīcas sakrālā laukuma labiekārtošanai, gaismas objektiem, prožektoriem un stāvlaukuma izveidošanai.

Bruknas Svēto Apustuļu kapela un apustuļu skulptūras

Kods: V-181-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 19. maijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
134 KB
S 2000 x 1333 px
1.96 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 5862 x 3908 px
49.63 x 33.09 cm / 300 dpi
18.9 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.