0
info@redzet.lv

Dzīvnieki » Mājdzīvnieki » Suņi

Bernes ganu sunsSuns
Lasīt aprakstu
Bernes ganu suns, Bernes ganu suns, Suns (Canis lupus familiaris)

Bernes ganu suns

Kods: D-0460-09
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2009. gada 08. martā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
116 KB
S 2000 x 1333 px
1.52 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3335 x 2223 px
28.24 x 18.82 cm / 300 dpi
3.7 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Bernes ganu suns

Bernes ganu suns, saukts arī par Bernes kalnu suni, ir populārākā no četrām Šveices ganu suņu šķirnēm. Atšķirīgā iezīme ir garais, viegli viļņotais apmatojums. Līdzīgi kā pērējiem Šveices ganu suņiem, kažoka krāsojums pamatā ir melns, ar simetriski izkārtotiem rudiem un baltiem plankumiem uz purna, krūtīm un ķepām.

Šie suņi galvenokārt tika izmantoti iejūga vilkšanai un dažādu kravu pārvadāšanai. Spēcīgie suņi bija neaizstājami palīgi saimniekam lauku darbos. Bernes suņi tika augsti vērtēti kā māju sargi, vēlāk arī kā ganu suņi un lopu dzinēji. No brīža, kad 20.gadsimta sākumā Bernes suņi pirmo reizi tika eksponēti izstādē, sākās šīs šķirnes mērķtiecīga izkopšana.

Pēc rakstura ārkārtīgi labsirdīgi un jūtīgi suņi ar līdzsvarotu raksturu. Gudri, modri, mierīgi un uzmanīgi, reti rej. Bezgalīgi mīl savu saimnieku un nereti arī pret svešiem izturas draudzīgi un atsaucīgi. Parasti nepazīstamus cilvēkus sagaida ar neuzticību. Viegli apmācāmi, tādēļ viegli kļūst par mājas mīluļiem. Augumā liels suns - 58-70 cm, svars 40-55 kg. Labsirdīgs izskats, draudzīgs raksturs un krāšņs kažoks. Audzināšanā jāievēro konsekvence, tai jābūt nosvērtai un labi pārdomātai. Suns apgūst visu jauno ar prieku un lielu aizrautību. Sirsnīgie bernieši nav piemēroti pārāk dinamiskiem cilvēkiem, šiem suņiem labāk tīk lēnas ilgas pastaigas. Ar mīlestību izturas pret bērniem, labi satiek ar citiem mājdzīvniekiem. Attiecīgi apmācīti, Bernes ganu suņi sekmīgi darbojas dažādos glābšanas dienestos. Nav piemēroti turēšanai dzīvoklī.

Diemžēl šiem, tāpat kā citiem lielo šķirņu suņiem, vērojama tendence uz iedzimtām locītavu slimībām. Lai izvairītos no locītavu slimību attīstības, sevišķi pirmajos suņa dzīves gados jārūpējas par pareizu un sabalansētu uzturu un jāpasargā kucēns no pārpūles. Nepieder pie ilgdzīvotājiem suņiem.
www.dinozoo.lv


Bernes ganu/kalnu suņu dzimtene ir Šveice. Bernes ganu suņi kā šķirne tika izveidota tikai pagājušā gadsimta pašā sākumā. Tie apdzīvoja Bernes ieleju Šveices centrālajā daļā- Durrbahā, tā atrodas uz dienvidiem no Bernes un tiek dēvēta par šīs šķirnes izcelsmes vietu, tādēļ pagājušā gadsimta sākumā šī šķirne tika dēvēta par Durrbaheru.
1907 gadā Šveicē nodibināja Šveiciešu Durrbahu Klubu un jau vienu gadu vēlāk 20 šķirnes pārstāvji piedalījās izstādēs.
1908.gadā suņu klubs tika pārdēvēts par Bernes Ganu Suņu klubu .

Un jau 1910.gadā tajā bija reģistrēti 107 šīs sugas pārstāvji.
Šajā laikā šķirnes standarti vēl nebija pieņemti un šiem suņiem bija daudz, tā saucamo kļūdu, (krāsojumā, izmērā, astes formā, spalvas garumā). Pāris desmitu gadus vēlāk, Bernes Ganu Suņu pārstāvji sāka izceļot plašajā Pasaulē.
Pagājušā gadsimta 40-to gadu beigās Bernieši tika krustoti ar Ņūfaunglendu un no šīs savienības, Bernieši ieguva labsirdīgāku, mierīgāku raksturu un garāku, spīdīgāku kažoku.


ĪSS VĒSTURISKS PĀRSKATS
Bernes ganu suns ir senas izcelsmes lauku suns, kuru izmantoja kā sargsuni un pajūgu suni, un arī kā ganu suni liellopu dzīšanai Alpu kalnu pakāju reģionos un vidienē ap Berni. Sākotnēji to sauca par „Dürrbächler” pēc ciemata un lauku viesnīcas „Dürrbach” nosaukuma, kas atrodas netālu no Riggisbergas, Bernes Kantonā, kur šo garspalvaino trīskrāsu lauku suņu bija īpaši daudz. 1902., 1904. un 1907. gados šīs šķirnes suņi jau tika izstādīti suņu izstādēs, un 1907. gadā vairāki Burgdorfas reģiona audzētāji nolēma nodrošināt šo tīras šķirnes suņu audzēšanu, nodibinot „Šveices Dürrbach klubu” un nosakot šķirnei raksturīgās īpašības. 1910. gadā izstādē Burgdorfā, uz kurieni daudzi lauksaimnieki atveda savus Dürrbächler šķirnes suņus, jau tika izstādīti 107 šīs šķirnes suņi. Kopš šīs dienas šie suņi tika pārdēvēti par „Bernes ganu suni”, un sekojot citu Šveices ganu suņu šķirņu piemēram, strauji ieguva popularitāti visā Šveicē un tuvākajos Vācijas reģionos. Šobrīd Bernes ganu suns ir labi pazīstams un tiek augsti vērtēts visā pasaulē kā ģimenes suns - kompanjons, pateicoties savam spilgtajam trīskrāsu kažokam un lieliskajām piemērošanās spējām.

KOPĒJAIS IESPAIDS
Garspalvains, trīskrāsu, spēcīgs un kustīgs darba suns, nedaudz virs vidēja auguma, ar spēcīgi veidotām ekstremitātēm; harmonisks un proporcionāls.

UZVEDĪBA UN RAKSTURS
Pašpaļāvīgs, vērīgs, modrs, bezbailīgs ikdienas situācijās; labsirdīgs un uzticīgs savam saimniekam, pašapzinīgs un mierīgs (rāms) pret svešiniekiem; ar vidēju temperamentu, paklausīgs (viegli audzināms).

LIELUMS
Augstums skaustā:  

sunim:  
64-70 cm
ideāls augums:
66-68 cm
kucei:
58-66 cm
ideāls augums:
60-63 cm

Bernes Ganu Suņiem ir nepieciešams cilvēka tuvums, šis nav tas suns ko var atstāt vienu lielās teritorijās, kur nav apkārt cilvēks vai vēl jo trakāk - pielikt Bernieti pie ķēdes. Vispār suns ir paredzēts kā cilvēka draugs un kompanjons. Ļoti labi jūtas kā dzīvojot ārā (savā voljērā , būdā) kā arī istabā, kopā ar cilvēkiem.

Vairāk: bgskreta.blogspot.com

Bernes ganu suns

Kods: D-0460-09
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2009. gada 08. martā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
116 KB
S 2000 x 1333 px
1.52 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3335 x 2223 px
28.24 x 18.82 cm / 300 dpi
3.7 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.