0
info@redzet.lv

Daba » Augi » Savvaļas augi, puķes

Pavasara dedestiņaVijolītes
Lasīt aprakstu
Bastarda tūsklapju audze, Bastarda tūsklape (Petasites hybridus), Ārstniecības augi

Bastarda tūsklapju audze

Kods: A-234-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 28. aprīlī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
285 KB
S 2000 x 1333 px
2.68 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
17.7 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Bastarda tūsklape (Petasites hybridus) ir daudzgadīgs, ziedu laikā neliels (ga 15-40 cm), lapu laikā liels (ga 50-120 cm) kurvjziežu dzimtas pavasara lakstaugs. Vispirms pavasarī izaug iesārts ziedošs stublājs ar daudzām garām un brūni sarkanām plēkšņveida lapām. Ziedu kurvīši (pl 0.5-1 cm) īsos ziedkātos, sārti, daudz, ļoti blīvā ķekarveida ziedkopā. Ziedkopa sākotnēji ovāla, izziedot pagarinās un kļūst iegarena. Pēc noziedēšanas izaug rozetveida lapas. Lapas kāts garš (līdz 1 m), plātne ieapaļa (ga, pl 50-80 cm). Lapas virspuse kaila, zaļa, apakšpuse sākumā tūbaina, vēlāk gandrīz kaila. Auglis - sēklenis. Zied aprīļa beigās un maijā.

Izplatība: Daudzviet Eiropā un Āzijā sastopama suga. Plaši ieviesta kā ārstniecības un dekoratīvs augs un kļuvusi par kultūrbēgli, tādēļ grūti norobežot sākotnējo areālu.
Latvijā retumis visā valstī.

Biotopi: Parasti veido lielas, monodominantas audzes upju ielejās, gravās, vecos parkos un krūmājos.

Īpašas norādes: Dekoratīvs augs.
(http://www.latvijasdaba.lv/augi/petasites-hybridus-l-pgaertn-bmey-et-scherb/)

Sastāvvielu kompleksam ir nomierinoša, spazmolītiska, urīndzenoša un pretiekaisuma iedarbība. Tūsklape mazina sāpes, veicina atkrēpošanu, eksperimentos konstatēta citostatiska (šūnu vairošanos kavējoša) iedarbība. Tūsklapes sakņu novārījumu lieto saaukstēšanās slimību, drudža, klepus, bronhiālās astmas, aizsmakuma, aizdusas, histērijas, migrēnas radītu galvassāpju, sprandas un muguras sāpju ārstēšanai. Svaigu tūsklapes lapu apliekamos lieto locītavu sāpju, uztūkumu un brūču dziedēšanai. Ievākšana un uzglabāšana: No auga izmanto saknes un lapas. Saknes vāc rudenī. Tās izrok, attīra, ātri nomazgā, resnākos sakneņus pārgriež gareniski un žāvē parastos apstākļos vai kaltē, nepārsniedzot 60°C temperatūru. Lapas vāc VII, VIII, kad tās ir pilnībā izaugušas, noplūcot ar kāta palieku, kas ir līdz 3cm gara. Žāvē tāpat kā saknes. Rūpnieciskai preparātu ražošanai izmanto svaigu augu. Informācijas avots: V.Eniņa, H. Rubine Ārstniecības augi. Apgāds Zvaigzne ABC, 2004.

Bastarda tūsklapju audze

Kods: A-234-19-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2019. gada 28. aprīlī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
285 KB
S 2000 x 1333 px
2.68 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
17.7 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.