0
info@redzet.lv

Dzīvnieki » Putni » Strausveidīgo kārta

Āfrikas strauss Dundagas Eksotisko dzīvnieku parkā
Lasīt aprakstu
Āfrikas strausa galvas tuvplāns, Āfrikas strauss (Struthio camelus), Eksotisko dzīvnieku parks Dundagā

Āfrikas strausa galvas tuvplāns

Kods: D-141-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 15. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
150 KB
S 2000 x 1333 px
1.47 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 5801 x 3867 px
49.12 x 32.74 cm / 300 dpi
14.0 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Āfrikas strauss (Struthio camelus) ir lielākais mūsdienās dzīvojošais nelidojošais putns ar augumu līdz 2,80 m.  Šī putna svars ir 90-130 kg , tēviņi ir lielāki un smagāki nekā mātītes un sasniedz līdz 160 kg. Salīdzinoši ar putna lielumu, tā smadzenes sver tikai 30-40 gramus!

Strausam no sauszemes dzīvniekiem ir vislielākās acis. Vienas acs diametrs ir 5 cm, bet abas acis kopā sver vairāk, nekā strausa smadzenes.

Strauss ir ātrākais divkājainais dzīvnieks, skrienot sasniedz ātrumu 72 km stundā, bet ar ātrumu 50 km stundā var skriet 15-20 minūtes. Soļa garums skrienot ir 3,5-4 m. Nepieciešamības gadījumā strauss var spēji mainīt skriešanas virzienu, pie tam nesamazinot ātrumu. Skrienot tas var pārvarēt 1,5 m augstus šķēršļus.

Strauss ir vienīgais putns, kura kājām ir tikai 2 pirksti. Tā kājas spēriens ir tik spēcīgs, ka var stipri savainot, pat nogalināt lauvu vai pieaugušu vīrieti.

Tam ir vislielākā ola. Strausa ola sver 1,5-2 kg, kas ir tikpat, cik 20-36 vistu olas.

Strauss ir vienīgais putns, kam ir urīnpūslis. Tam nav guzas, kāda tā ir citiem putniem.

Tā kā strauss nelido, viņa krūšu kauls ir plakans, bez augstās šķautnes – ķīļa, pie kā piestiprināti lidojošo putnu spārnus darbinošie muskuļi.

Brīvā dabā strausi sastopami Centrālās un Dienvidāfrikas savannās un pustuksnešos. Strausiem ir labi attīstīta dzirde, tie dzird pat klusas skaņas. Ar savu aso redzi un dzirdi strausi sajūt plēsējus ļoti tālu. Strausi ir putni, kas rūpīgi sargā savu teritoriju, uzveikt tos var tikai retais dzīvnieks. Briesmu gadījumā, pretēji izplatītajam uzskatam, strausi nebāž galvu smiltīs, bet aizbēg vai sper ienaidniekam. Strausa kājai ir liela un lokana pēda ar 2 pirkstiem, no kuriem ārējais pirksts pilda atbalsta funkciju, bet iekšējais pirksts ir spēcīgs, ar 10 cm garu nagu. Spēcīgās kājas un garais nags ir strausu galvenie ieroči. Strausa kājas spēriena spēks ir 30 kg uz kvadrātcentimetru. Strausu ienaidnieki ir hiēnas, šakāļi, Ēģiptes grifi, kas galvenokārt cenšas uzbrukt cāļiem. No strausiem baidās pat lauvas un tīģeri. Strausi prot ņurdēt un, piepūšot kaklu, izdot aizsmakušam lauvas rēcienam līdzīgas skaņas.

Tie ir sabiedriski un dzīvo grupās pa 5-50 putniem, savannās bieži ceļo kopā ar zālēdājiem, piemēram, antilopēm un zebrām, kuri strausus, kas ar savu aso redzi aptver lielas platības, izmanto kā dienas un nakts sargus. Pateicoties augumam un apbrīnojamai redzei, tie pirmie pamana briesmas. Strausi dzīvo sausajās ainavās ar zemu nokrišņu daudzumu un var iztikt bez ūdens vairākas dienas, mitrumu uzņemot ar augiem. Tā kā tie ir ļoti labi pielāgojušies izteikti sausam klimatam un krasām sezonas nokrišņu svārstībām, iztiekot bez ūdens var zaudēt līdz pat 25% no ķermeņa svara. Ja ūdens ir pieejams, tie labprāt dzer un bieži vannojas. Strausi ir visēdāji, viņi ēd augus un sēklas, kukaiņus, nelielus rāpuļus, grauzējus, ķirzakas, bruņurupučus un arī citu putnu mazuļus. Meklējot barību, strausi var noiet 40 km diennaktī. Pieauguša strausa barības daudzums sasniedz 7 kg dienā. Atšķirībā no citiem putniem, strausiem nav guzas, barības sasmalcināšanai tie norij sīkus akmeņus un oļus, kuru daudzums kuņģī ir apmēram 1 kg.

Lai gan strausi nelido, to spārnu izpletums ir 2 m. Spārni nav attīstīti, to 2 pirksti beidzas ar nagiem. Spārnus strausi izmanto riesta rituālos, līdzsvara saglabāšanai skrienot, kā arī siltumregulācijai, jo strausi dzīvo savannās, kur diennakts temperatūras svārstības var sasniegt 40 grādus.

Savvaļā strausi dzīvo 30 gadus, bet nebrīvē var nodzīvot līdz 70 gadiem.

Leģenda par to, ka briesmās strausi slēpj galvu smiltīs, visticamāk ceļas no fakta, ka uz ligzdas sēdoša strausu māte briesmu gadījumā noliec kaklu un izstiepj to uz zemes, cenšoties kļūt neredzama uz apkārtējās savannas fona. Tāpat strausi pieplok pie zemes ieraugot plēsoņas. Ja tādam noslēpušamies putnam pietuvojas, tas zibenīgi pielec kājās un aizbēg.

Dienvidāfrikā strausi tiek izmantoti liellopu un aitu ganāmpulku aizsardzībai.

Āfrikas strausa galvas tuvplāns

Kods: D-141-19
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2019. gada 15. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
150 KB
S 2000 x 1333 px
1.47 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 5801 x 3867 px
49.12 x 32.74 cm / 300 dpi
14.0 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.