Slokas ezera dabas taka

Lokveida takas garums ir 3,1 km. Vienā virzienā taka iet gar ezera krastu, bet otrā virzienā – cauri mežam. Ejot pa pastaigu taku, varēsiet vērot, kā dažādi meža tipi nomaina viens otru. Te ir gan īsts pavasarī applūstošs mitrais melnalkšņu mežs jeb dumbrājs ar sūnu un dzeņu daudzveidību, gan auglīgs priežu damaksnis sēņotāju priekam, gan nosusināts un kokiem apaudzis augstais purvs, kurā joprojām izdodas atrast pa dzērvenei un ieelpot vaivariņu smaržu. Takas tālākajā daļā atradīsiet vairākus sporta elementus bērniem. Tie ir veidoti no dabas materiāliem un noderēs kāpelēšanai, kā arī līdzsvara un veiklības pārbaudei. Vasarā mežā ir daudz odu un var gadīties pa kādai ērcei. Pavasaros un rudeņos daļa taku var būt applūdusi.
Ejot pa taku, ir iespējams papildus apmeklēt Melnezeru un ceļu tālāk turpināt uz Jaunķemeru pludmali (4,5 km).
www.kemerunacionalaisparks.lv

Taka gar ūdensputniem bagāta ezera krastiem vijas caur dažādiem mežiem. Tā sākas un beidzas pie Slokas ezera, kur atbraucējus sagaida automašīnu stāvlaukums, piknika vieta un 7 m augsts peldošs skatu tornis. Pastaigājoties pa taku, iespējams redzēt vairākus interesantus objektus – mitros mežus pie Vēršupītes, sēravotu pie Slokas ezera, lielo akmeni, vairākus purva ezerus. Ceļā pa taku var pārbaudīt savu fizisko formu, izmēģinot dažādus sporta elementus: šūpoles, staigāšanu pa šauru koku, kāpelēšanu un citus. Uzkāpjot skatu tornī, var nodoties putnu vērošanai Slokas ezerā.
Takas segums pamatā ir zemes taka. Posms, kas ved caur Vēršupītes dumbrāju, un citas mitrākās vietas klātas ar dēļu laipu (platums 80 cm).
Takas sākumā ceļš ved pa zemes taciņu, marķējuma gar takas malu nav, krustojumos ar meža takām ir tumši sarkanas koka norādes. Taka noslēdzas pie ceļa, kas savieno Slokas ezeru ar Ķemeriem. Taku ieteicams apmeklēt vēlā pavasarī, vasarā un rudenī (agrā pavasarī un vēlā rudenī taka var būt applūdusi un slidena). Taka nav piemērota apmeklētājiem ratiņkrēslos.
www.visitjurmala.lv

http://www.kemerunacionalaisparks.lv/?r=72

Lasīt tālāk
Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu