Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Vides objekts „Teleports”

Vides objekts „Teleports” atrodas Kuldīgā Liepājas ielā pie Puķu tirdziņa. Skulptūras autori ir tēlnieks Gļebs Panteļējevs un arhitekts Andris Veidemanis. Objektam ir divas puses, kas simboliski atklāj atšķirīgus laikmetus. Priekšpuse, kas sastāv no slīpēta alumīnija lējuma, simbolizē 21. gs., savukārt aizmugurējā daļa ir domāta kā 17. gs., veidota no rūsināta čuguna lējuma.

Vairāk nekā divus metrus augstajā objektā attēlots hercogs Jēkabs, kurš no pagātnes ierodas 21. gadsimtā. Vieta izvēlēta ar simbolisku nozīmi, jo šeit Liepājas ielā beidzas vecpilsēta un sākas Kuldīgas jaunā daļa. Objektam ir divas puses, katra apzīmē atšķirīgu laika periodu. Uz vecpilsētu vērstais rūsināta čuguna lējums simbolizē hercogistes laiku, uz Pilsētas laukumu vērstais ir futūristisks alumīnija lējums, no kura Jēkabs izkāpj jau 21. gadsimtā.

Balstoties uz vēsturiskiem hercoga Jēkaba un viņa laikabiedru attēliem, objekta apģērbs un kopējais tēls izstrādāts maksimāli autentisks.

Jēkabs Ketlers (Jakob Kettler) 1610.10.28. (Kuldīga) - 1682.01.01. (Jelgava)
Dižākais Kurzemes un Zemgales hercogistes hercogs. Veicinājis ekonomisko un kultūras uzplaukumu, radījis manufaktūras, attīstījis kuģubūvi un rūpniecību, amatniecību un tirdzniecību, nodibinājis kolonijas Gambijā un Tobāgo.

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu