Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Vides objekts „Latvijas saule” Talsos

Vides mākslas objekta „Latvijas saule” idejas autors un izveidotājs ir tēlnieks Ojārs Arvīds Feldbergs, kurš pulētā bronzā atveidojis Sauli, kas uz saviem stariem tur Latviju, un staru gali veido gaismu simbolizējošu lodveida formu. Tā balstās uz cilindriskas formas pulēta, pelēkas krāsas granīta postamenta, kurā ir izveidots atvērums, ļaujot ikvienam nostāties zem bronzas Saules, tādējādi tēlaini vienojoties ar Sauli un Latviju.

Labiekārtotā teritorija aptuveni 1000 m2, tā ir pilsētas centrā pie Talsu ezera. Galvenais uzsvars tika likts uz jauno laukumu apļa formā, kura centrā atrodas vides mākslas objekts. Segums – dažādu toņu un materiālu bruģis, sēts zāliens, apstādījumi. Teritorijas labiekārtojums nodrošina iespēju pārvietoties cilvēkiem ar kustību, redzes un dzirdes traucējumiem. Cilvēkiem ar redzes traucējumiem speciāla bruģa iestrāde galvenajos gājēju ceļos un līmeņu maiņu vietās.
www.laaab.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu