Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

"Vārti uz Latviju"

2017. gada 4. maijā Lietuvas pierobežā, Gramzdas pagastā, tika iestādīti divi simtgades ozoli un atklāti koktēlnieka Ģirta Burvja darinātie simboliskie „Vārti uz Latviju”.

Skodas–Priekules autoceļa malā, iepretim Gramzdas luterāņu baznīcai atrodas labiekārtots laukums. Tajā izvietots informatīvs stends par pagastu, kā arī koktēlnieka Ģirta Burvja veidotie vārti uz Latviju. Tās ir trīs izgaismotas aptuveni sešus metrus augstas sarkanbaltsarkanas laivas. Tie ir laivu cilvēki, kas simbolizē paaudzes un to ceļojumu cauri gadsimtiem līdz neatkarīgai Latvijai.

Jaunizveidotajā laukumā kā piemiņa no iepriekšējiem gadiem jau dižojas Kurzemes ozols. Līdzās tam vieta izraudzīta diviem Latvijas simtgades ozoliem, kas turpmāk sagaidīs iebraucējus no Lietuvas, simbolizējot  Latgali un Vidzemi.
www.nacionalaapvieniba.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu