Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Tempļa kalna rotonda

1807. gadā kalna virsotnē Alūksnes barons fon Fītinghofs lika uzcelt granīta rotondu – Slavas templi par godu Ziemeļu kara notikumiem Alūksnē un abu karojošo pušu vadoņiem – krievu karavadonim grāfam Šeremetjevam un zviedru armijas kapteinim Vulfam, bet kalns ieguva vēl šodien lietoto nosaukumu – Tempļa kalns.

20. gadsimta trīsdesmitajos gados Tempļa kalnā sākās tūrisma objektu celtniecība. Viens no tiem bija gaisa tilts pāri gravai, kam dots Saules tilta vārds. To atjaunoja 1995. gadā. Blakus rotondai pirmās Latvijas brīvvalsts laikā uzbūvēja mūzikas paviljonu ar griestu un sienu gleznojumu nacionālā romantisma stilā, taču tieši šīs simbolikas dēļ 20. gadsimta sešdesmitajos gados padomju vara paviljonu nojauca.
visitaluksne.lv

 

 

Tempļa kalns atrodas Alūksnes ezera Dienvidrietumu krasta pussalā. Tas ir sens latgaļu pilskalns un senpilsētas vieta, kur latgaļu pēdas ir konstatējamas no aptuveni 7. gadsimta pirms mūsu ēras.

Tempļa kalna virsotnē atrodas Slavas templis - bezkupola rotonda, kuru veido seši granīta balsti un antablements. Granīta rotondu licis celt barons Burhards fon Fitinghofs 1807. gadā, veltot to krievu feldmaršala Šeremetjeva un zviedru armijas kapteiņa Vulfa piemiņai.

1937. gadā pilsētas tūrisma un labierīcības komiteja uzsāka tūrisma objektu celtniecību Tempļa kalnā. Viens no tiem bija betona - koka gaisa tilts, kam pēc izsludinātā konkursa izvērtēšanas rezultātiem dots Saules tilta vārds; 1995. gadā veikta tilta restaurācija.
www.zudusilatvija.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu