Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Stacijas pulkstenis (Rīga)

Stacijas pulksteņa tornis celts 1965. gadā pēc Ļeņingradas arhitektu projekta. Pulksteņa tornis tolaik vienlaicīgi kalpoja arī kā ūdenstornis stacijas ūdensapgādes sistēmai. 1970. gadu beigās pulksteņa ciparnīca nomainīta pret elektronisko tablo, kas sastāvēja no 1600 lampiņām. 2002.—2003. gadā, kompānijas Linstow Varner veiktās Stacijas laukuma pārbūves laikā, vecais pulkstenis tika nojaukts un vietā tika uzbūvēts jauns, tikpat augsts (43 metri, kopā ar burtiem RĪGA – 46 metri; ciparnīcas diametrs – 4,2 metri).
lv.wikipedia.org


Bārsrestorāns NEO
Tālrunis: 67073073
E-pasts: janis@neobars.lv
Kategorija: kafejnīcas, restorāni; pārtika;
Darba laiks:
P.-Pk.11:00-23:00
S.12:00 -
Sv.11:00-23:00

Sky bārsrestorāns NEO ir izvietots pašā Rīgas sirdī centrālās stacijas pulksteņu tornī. No bāra logiem paveras neatkārtojams skats uz Rīgas panorāmu.

 

 

Stacijas torņa pulkstenis, kas savulaik vienlaicīgi kalpoja arī kā ūdenstornis, lai nodrošinātu pietiekamu spiedienu stacijas ūdensapgādes sistēmā, tika atklāts 1965. gadā. Sākotnēji laikrādis bija ar ciparnīcu un rādītājiem, ko vēlāk nomainīja pret elektronisko tablo. Tā autori bija Ļeņingradas projektu institūta “Lengiprotrans” arhitekti.

Stacijas torņa augstums ir 43 metri, kopā ar burtiem Rīga – 46 metri, tā diametrs ir 4,2 metri.

2003. gadā Stacijas pulksteņa tornis tika rekonstruēts, tas tika atjaunots XX gs. 60. gadu arhitektūrai raksturīgajā konstruktīvajā stilā, lai Rīgas Centrālās stacijas komplekss būtu kā vienots ansamblis. Labojot Ļeņingradas arhitektu projekta neprecizitātes, tas tika pārvietots un tagad pulkstenis atrodas tieši uz ielu asīm, nodrošinot redzamību visā Raiņa bulvāra garumā. Interesanti, ka rekonstrukcijas laikā projekta autori pulksteņa torņa pamatos iebetonēja savus pulksteņus.

Stacijas pulksteņa apgaismojuma spuldzītes tiek nomainītas reizi divos gados, kad ciparnīcā atjauno 658 spuldzītes. Pašreizējais pulkstenis ir izgatavots vienā no pasaules vadošajām pulksteņu izgatavotājām vācu kompānijā “Perrot”, pareiza laika signālu tas saņem no Vācijas pilsētas Frankfurtes.
stay.liveriga.com

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu