Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Skulptūru ansamblis "Dievs. Daba. Darbs"

2021. gada 1. oktobrī visā Latvijā tika atzīmēta izcilās literātes Annas Brigaderes 160. dzimšanas diena, protams, arī Tērvetē –  mājās. Vietā, kur viņa ir pavadījusi savas dzīves pirmos un pēdējos mūža gadus. Par godu rakstnieces Annas Brigaderes 160. dzimšanas dienai Tērvete ir dāvājusi tērvetniekiem un ikvienam tās viesim četras skulptūras, kas ir uzstādītas Tērvetes vēsturiskajā centrā, pie Klosterkalna.

 

Skulptūru izveide sākta savulaik ar Tērvetes novada domes atbalstu, bet 2022. gadā darbs noslēdzies jau Dobeles novada pašvaldības sastāvā.

 

Skulptūrās ir attēloti četri Latvijas teritorijai raksturīgi dzīvnieki, no kuriem katrs simbolizē kādu gadalaiku:     
Ezis – pavasari;
Lapsas – vasaru;
Dzērve – rudeni;
Briedis – ziemu.

 

Dzīvnieki ir izkārtojušies aplī, tie iet pa “Saules ceļu.” Tā apliecinot, ka arī rakstniece Anna Brigadere vienmēr jūsmoja par dabu, par savu Tērveti, par tās krāšņumu četros gadalaikos. Lai ikviens sajustu mazās Anneles lielo dzimtenes mīlestību, katras skulptūras pakājē ir izvietots citāts par Tērveti tās četros gadalaikos no Annas Brigaderes triloģijas “Dievs. Daba. Darbs.”

 

Daba kopumā ir bijusi viņas drošais plecs un pamats zem kājām, iedvesmas malks un laimes avots. Katrs dabas apraksts ir tik dzīvs, tik satverams, ka šķiet – viņa ir tepat, dabā un kopā ar ikkatru Tērvetes iedzīvotāju un viesi.

 

Skulptūras – “Briedis” un “Lapsas” veidotājs Aleksandrs Repins
Skulptūras – “Dzērve” un “Ezis” veidotājs Artūrs Ozols
www.facebook.com

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu