Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Skulptūra "Zīļuks laivotājs"

Lielā iela 2, Kandava, Kandavas novads, Latvija

Skulptūru 2010. gadā izveidoja Kandavas mākslinieks Zigmunds Piņķis (1950. – 2012.). Kandavas pilsētas ģerboni rotā ozola zars ar trim lapām un trim zelta zīlēm, tāpēc zīles Kandavā tiek godā celtas.

Kandava ir senu ozolu ieskauta vecpilsēta. Ozoli te ir bijuši jau pirms tapa pati pilsēta. Pilsētas ģērboni rotā zīles un ozollapas. Pilsētas bērnudārzam ir dots nosaukums "Zīļuks". Pilsētnieki ir atjaunojuši iespēju mieloties ar zīļu kafiju, kas, pareizi pagatavota, ir varen garda. Kandavas brīvdabas estrādi jau izsenis dēvē par Ozolājiem. Kādreiz gan tā atradās pie Abavas, bet, nu, tai rasta vieta Riebiķu un Skolas kalnu krustpunktā. Nosaukums palicis nemainīgs – Ozolāji. Latviskā pilsēta arī sasniegusi cienījama ozola vecumu un pauž iedzīvotāju izturību visos laikmetu griežos.

Gandrīz viss te saistās ar šo skaisto brīnumu – Zīļuku, kam par godu 2010. gadā tapa pirmā skulptūra, kurai seko citas.
visitkandava.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu