Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Skulptūra "Brēmenes muzikanti" (Rīga)

Brēmenes muzikanti ir dekoratīva skulptūra, kas atrodas Vecrīgā starp Sv. Pētera baznīcu un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, Skārņu ielas malā.

Atklāta 1990. gadā. Tēlnieki Gerhards Marks (Vācija, oriģināls), Krista Baumgartele (Rīgas versija). Informatīvajā plāksnē teksts latviešu un vācu valodā. Skulptūra ir Brēmenes pilsētas dāvana savai sadraudzības pilsētai Rīgai.
lv.wikipedia.org


M. Gorbačova aizsāktās „perestroikas” un demokratizācijas rezultātā 20. gadsimta 80to gadu beigās Austrumeiropas zemēs sākās intensīva tautu kustība par sabiedrības liberalizāciju un valstiskās neatkarības atgūšanu. Aktivizējās Baltijas republiku un apvienotās Vācijas kultūras un ekonomiskā apmaiņa, politiskās pieredzes apguve. Šajā atmosfērā Rīgas sadraudzības pilsēta Brēmene 1990. gadā dāvina Rīgai skulptūru “Brēmenes muzikanti”, kurā izmantoti visiem zināmās brāļu Grimmu pasakas tēli, kas nelūkojas vis „pa lodziņu laupītāju istabā” (kā tas ir skatāms tēlnieka G. Marka darinātās skulptūras oriģinālā pie Brēmenes Rātsnama sienas), bet gan caur radušos spraugu padomju režīma uzceltajā „aukstā kara dzelzs priekškarā”. Tātad – Rīgas „Brēmenes muzikantu” skulptūras versija, kuras autore ir K. Baumgartele, ir visnotaļ politiska alegorija, kur ar Ezopa valodas palīdzību jaunā mākslinieciski izteiksmīgā formā pausta attieksme pret padomju militārā bloka radīto robežu krišanu un prieks par Eiropas atkalapvienošanos.

Uz postamenta novietotajā skulptūrā attēlota viens otram uz muguras sakāpušu dzīvnieku grupa – ēzelis, suns, kaķis un gailis, kas visi ar izbrīna grimasēm lūkojas pa „dzelzs priekškara” spraugu.

Pie trīs metrus augstā pieminekļa postamenta piestiprinātās bronzas plāksnītes lasāms uzraksts:

„Brēmenes pilsētas muzikanti.
Māksliniece Krista Baumgartele, 1990.
Hanzas brīvpilsētas Brēmenes dāvinājums”.
„Die Bremer Stadtmusikanten.
Künstlerin Krista Baumgärtel, 1990.
Geschenk der Freien Hansestadt Bremen”.
rigaspieminekli.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu