Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Skulptūra "Baltā Cielava"

Skulptūra "Baltā Cielava" atrodas Ogrē, Brīvības ielas skvērā pie strūklakas. Autors ir tēlnieks Jānis Karlovs, skulptūra tika atklāta 2013. gada 18. novembrī.

 

2012. gada novembrī izsludinātajā konkursā par "Baltās Cielavas" izveidi uzvarēja tēlnieka Jāņa Karlova skulptūra Sargātāja.

 

"Baltā cielava simbolizē Latvijas tautu. Tas ir trausls putns, kam jāprot un jāvar pasargāt savus mazos putnēnus visās grūtībās un visos laikos," sacīja "Baltās cielavas" autors, tēlnieks Jānis Karlovs. Viņš atzina, ka šāda veida skulptūru veidojis pirmoreiz un tās radīšanai no Somijas piegādāts 9 tonnas smags granīta bluķis. Pati "Baltā cielava" ir apmēram 700 kilogramus smaga. Darbs realizēts gaiši pelēkā granītā ar uzkaltu gaišu virsmu un nelielām, slīpējuma, tumšākām niansēm. Tā tapusi rekordīsā – četru mēnešu laikā.

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu