Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Saules pulkstenis Stendē

Šis saules pulkstenis rāda Stendes vietējo laiku – t.i. tādu laiku, kādu lietoja pirms tika ieviestas standartizētās laika joslas. Saskaņā ar vietējo laiku pusdienas vidus vienmēr ir plkst. 12.00. Dienas vidus sadala divās vienādās daļās daļās laiku, kad spīd Saule.

Periodā no 20. marta un līdz 22. septembrim riteņa ass ēnu ir iespējams nolasīt uz riteņa augšējās ciparnīcas, bet ziemas periodā – uz riteņa apakšējās ciparnīcas.

Lai pārvērstu saules pulksteņa rādīto laiku par joslas laiku, katrā mēnesī jāpieskaita cits minūšu skaits:
JAN 39 min
FEB  43 min
MAR 38 min
APR 29 min
MAI 26 min
JŪN 30 min
JŪL 35 min
AUG 34 min
SEP 25 min
OKT 15 min
NOV 14 min
DEC 24 min
www.talsitourism.lv

 

2015. gada 14. novembrī Stendē tika atklāts saules pulkstenis. Ierosinājums veidot saules pulksteni pirms gada radās astronomam Dainim Draviņam, šo ideju atbalstīja un cauri visām realizēšanas grūtībām virzīja biedrības “Kultūras krātuve” vadītaja Inta Ulmane. Saules pulkstenis tapis saskaņā ar Mārtiņa Gilla skicēm un aprēķiniem. Izgatavošanu veica SIA Delkors, bet izgatavošanu finansēja Latvijas Dzelzceļa ritošā sastāva serviss.
www.saulespulkstenis.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu