Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Pulkstenis "Laika upe"

Skrundas pulkstenī „Laika upe” tēlaini atveidota ideja par laiku, kas ietverta pilsētas senajos simbolos – robežupē un tiltā pār to, vienojoša arī paaudzes. Esam kā ceļinieki laikā, katrs savā, bet reizē arī vienā laivā. Autors – tēlnieks Ģirts Burvis. Atklāts 2012. gada 12. maijā. Pulksteņa augstums – 5.5 metri.
www.laikastils.lv

 


Pašā Skrundas viducī pukst koka pulksteņa "Laika upe" sirds. Skrundas svētku laikā, 2012. gada 12. maijā, tika atklāts šis vides objekts, tā autors ir tēlnieks Ģirts Burvis. Ar mākslinieku novada domei jau iepriekš bijusi laba un veiksmīga sadarbība, viņa roku pieskārienu jūs redzat vairākās vietās – gan pilskalna estrādē koka skulptūru ansambli "Ķēniņa krēsli", gan Skrundas robežzīmes uz Rīgas–Liepājas šosejas. Idejas autore bija toreizējā kultūras nama direktore un biedrības Curonica vadītāja Loreta Robežniece. „Stāvu kabinetā, skatos pa logu uz pilsētas centru un domāju, diez cik ir pulkstenis. Jā, tiešām, nav kur paskatīties, kāpēc mums nevarētu būt savs laikrādis – arī kā vieta, kur satikties,” "Skrundas pulkstenī "Laika upe" tēlaini atveidota ideja par laiku, kas ietverta pilsētas senajos simbolos – robežupē un tiltā pār to, vienojošā arī paaudzes. Esam kā ceļinieki laikā, katrs savā, bet reizē arī vienā laivā. Tāpat kā tilts pāri Ventai savieno upes krastus, laiks vieno paaudzes, notikumus, likteņus, un laika upe mūs nes pretim mūžībai". (Ģirts Burvis)

Ideja tika realizēta vien mazliet vairāk nekā gada laikā , jo līdzekļi pulksteņa tapšanai tika piesaistīti ne tikai no pašvaldības, bet arī no iedzīvotāju un uzņēmēju ziedojumiem. Dziesmas, dejas un naudas ceļš veda pretim Skrundas pulkstenim – te katram bija ļauts ieguldīt savu daļu. Pulkstenis tika atklāts Skrundas svētkos, ar īpaši šim notikumam veidotu muzikālu izrādi “Mūsu laiks”, par laiku, ko neviens spēks nespēj pagriezt atpakaļ.. Izrādes autori skrundenieki – Aldis Zalgauckis, mūzikas autore viņa meita Elīza Rubika. Pie pulksteņa notikuši kultūras pasākumi, tas pulcējis visus kopā sagaidot Jauno gadu un labprāt fotogrāfējas kopā ar Skrundas viesiem.
www.skrunda.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu