Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Piemineklis Smārdes kaujai

Laukā, kas atrodas iepretim Smardes krogam, 1916. gada 25. jūlijā notika Smārdes kauja, kurā somu jēgeru militāro inženieru rota, kas ietilpa Prūsijas 27. karaliskā jēgeru bataljona sastāvā, cīnījās kopā ar vācu karavīriem no 1. rezerves jēgeru bataljona, lai atspiestu atpakaļ Krievijas karaspēka priekšējo līniju.

Šī bija pirmā somu jēgeru uzbrukuma kauja. Uzbrukuma mērķis bija iznīcināt Krievijas karaspēka priekšējās pozīcijas. Uzbrukums izdevās, un somu militārie inženieri no saviem vācu komandieriem saņēma atzinību par drosmi kaujas laukā.

Katru gadu 25. jūlijā Somijas armijas inženieru korpuss atzīmē "Smārdes dienu". Šajā dienā tiek pieminēti militārie inženieri, kuri piedalījās Smārdes kaujā un vēlāk veidoja neatkarīgās Somijas armijas kodolu. Piemiņas zīme pie Smārdes kroga atklāta 2016. gada 25. jūlijā.
www.visittukums.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu