Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Piemineklis Jelgavas atbrīvotājiem „Lāčplēsis”

Piemineklis Jelgavas atbrīvotājiem tika atklāts 1932.g. 22.jūnijā. Tas bija Kārļa Jansona veidotais piemineklis "Lāčplēsis un Melnais bruņinieks". Pieminekli novietoja pie Stacijas laukuma, tas bija visai iespaidīgs - figūru tēlnieks cirtis 3.5 m augstā pelēkā granītā. Tā novietota uz zilganpelēkām granīta plāksnēm apšūta 3 m augsta postamenta.

Kad vācieši okupēja Latviju, baronam fon Mēdemam, kas bija atgriezies Jelgavā, nepārprotamā simbolika nepatika. Bruņinieka veidols tika nokalts. Tā pārveidots, tas pārdzīvoja Jelgavas drausmīgo nopostīšanu II pasaules kara laikā un stāvēja savā vecajā vietā vēl vairākus gadus pēc kara, līdz Staļina personības kulta laikā to novāca. Piemineklim, kuru uzcēla par jelgavnieku saziedotajiem līdzekļiem, bija ne vien mākslinieciska, bet arī vēsturiska vērtība. Piemineklis tika ierakts, tā fragments pēc vairākkārtīgiem meklējumiem atrasts un 1988.g. novietots pie Jelgavas vēstures un mākslas muzeja.

1992.g.18.nov. atklāja tēlnieka Andreja Jansona veidoto Lāčplēša pieminekli, kas atkal radis sev vietu pie stacijas.
www.valoda.ailab.lv

Piemineklis atrodas Stacijas skvērā, atklāts 1992. gada 21. novembrī. Tā autors ir tēlnieks Andrejs Jansons, kurš atjaunoja sava tēva Kārļa Jansona par tautas ziedojumiem veidoto un 1932. gadā atklāto pieminekli „Lāčplēsis un Melnais bruņinieks”.

Pēc II Pasaules kara piemineklis tika iznīcināts, tā fragments tika atrasts 1988. gadā un šobrīd atrodas pie Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja.
www.visit.jelgava.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu