Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Piemineklis Jānim Fabriciusam

Akmeņu iela ir senākā bruģētā iela Ventspilī un tā virzās gar Vecpilsētas laukumu, kas līdz 20. gs. 30. gadu beigām bija apbūvēts. Tagad šeit stāv tēlnieka Jāņa Zariņa veidotais piemineklis (1954) Jānim Fabriciusam (1877–1929), leģendāram padomju Sarkanās armijas latviešu strēlnieku divīziju komandierim, mūsu novadniekam, kurš dzimis Ventspils novada Zlēku pagastā.
www.visitventspils.com

 


Jānis Fabriciuss (1877. gada 26. jūnijs – 1929. gada 24. augusts) bija latviešu strēlnieks, Sarkanās armijas komisārs, kara un padomju politiskais darbinieks. Pirmais komandieris Sarkanajā Armijā, kurš apbalvots ar četriem Sarkanā Karoga ordeņiem.

 

Pieminekli Jānim Fabriciusam Ventspilī uz Pils un Akmeņu ielu stūra atklāja 1954. gadā. 1967. gadā dzimtajās mājās "Vangstreibējos" atklāja J. Fabriciusa muzeju.

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu