Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Piemineklis ērģelniekam un diriģentam Jānim Bētiņam

Piemineklis I un II Vispārējo Latviešu Dziesmu svētku virsdiriģentam, Irlavas skolotāju semināra skolotājam Jānim Bētiņam (1830.–1912.) uzstādīts 1986. gadā. Tā autori ir tēlniece, Tukuma novadniece Olita Nigule, arhitekts – Teodors Nigulis.

Irlavas bērnu nams-patversme, Irlava, Irlavas pagasts, Tukuma novads
visittukums.lv

 

 

Jānis Bētiņš (dzimis 1830. gada 24. aprīlī, miris 1912. gada 18. maijā) bija latviešu ērģelnieks, diriģents un mūzikas pedagogs. Saukts arī par "Kurzemes mūzikas tēvu". Pirmo Latviešu Dziesmu svētku 1873. gadā virsdiriģents. Viens no rosīgākajiem latviešu mūzikas dzīves veidotājiem Kurzemes guberņā XIX gadsimta otrajā pusē. Ērģeļu konstruktors.

Biogrāfija
Mācījās Irlavas skolotāju seminārā. No 1848. līdz 1893. gadam bija šī semināra skolotājs. No 1860. līdz 1905. gadam Bētiņš bija Sātu draudzes ērģelnieks. 1870. gadā Dobelē noorganizēja un bija virsdiriģents Kurzemes novada Dziesmu svētkiem.

I Vispārīgo latviešu Dziedāšanas svētku (1873. gadā), II Vispārīgo latviešu Dziedāšanas svētku (1880. gadā), III Vispārīgo latviešu Dziedāšanas svētku (1888. gadā) virsdiriģents.

Dziesmu svētku sagatavošanas darbu līdzdalībnieks, piecu Dziesmu karu žūrijas loceklis. 1. un 3. Dziesmu svētku virsdiriģents un 3., 4. un 5. Dziesmu svētku goda virsdiriģents.
lv.wikipedia.org

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu