Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Piemineklis bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem

Jūrmalas parkā, Kūrmājas prospekta galā, slejas 1977. gadā uzstādītais piemineklis bojā gājušajiem zvejniekiem un jūrniekiem – sievietes tēls, kas veras jūras plašumos un gaida mājās savējos.

Uz pieminekļa pamatnes izvietota piemiņas plāksne ASV lidmašīnas pilotiem un apkalpei, kurus 1950. gada 8. aprīlī virs jūras notrieca PSRS militārie spēki.

Iedzīvotāji pieminekli mēdz dēvēt arī par Vēja māti, tā apzīmējot vietu, kur sanākt un satikties, pirms kopīgi doties uz pludmali.
liepaja.travel

 


Piemineklis bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem ir nozīmīgs mūsdienu piemineklis un apskates vieta Liepājā.

Tas atrodas Liepājas piejūras parkā, Kūrmājas prospekta galā, uz smilšu vaļņa, kas laikā no 1937. līdz 1938. gadam tika uzbērts no apkārtējo kāpu smiltīm, lai aizsargātu pilsētu no jūras un klejojošām kāpām.

Piemineklis uzstādīts 1977. gadā, to veidojuši arhitekts Gunārs Asaris un tēlnieks Alberts Terpilovskis. Piemineklis tika uzcelts par Okeāna zvejas flotes Liepājas bāzes un zvejnieku kolhoza "Boļševiks" līdzekļiem.

Uz 11 m augstas pamatnes, kas apšūta ar Sāmsalas dolomītu, atrodas bronzā atliets sievietes tēls. Sieviete, pacēlusi roku virs acīm, veras tālu apvārsnī.

Uz pieminekļa pamatnes atrodas plāksne ar latviešu tautas dziesmu:

Dzied vējiņi, klusi, klusi,
Nenes viļņus maliņā;
Guļ jūriņas dzelmītē
Mani mīļi bālēliņi.

2000. gada 8. aprīlī zem šīs plāksnes tika novietota vēl viena – amerikāņu lidotājiem, kuru lidmašīnu virs Baltijas jūras, 14 jūdzes uz rietumiem no Liepājas 1950. gada 8. aprīlī notrieca PSRS Gaisa spēki.

Piemineklis atrodas Liepājas Ceļu pārvaldes pārziņā.
lv.wikipedia.org

 

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu