Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Piemineklis 1941. un 1949. gada represiju upuriem Gulbenē

Piemineklis represiju upuriem, kuri tikai aizvesti no Gulbenes stacijas, atklāts 1999. gada 14. jūnijā, pretī stacijas ēkai. Idejas autors – tēlnieks Indulis Ranka.

Kā stāstījis pats autors – piemineklis radīts ar gara un fizisko spēku. Saistošais elements piemineklī esot paša Induļa mātes bize, kas līdzīga tā laika daudzu jaunu dāmu matu pīnēm. Šajā bizē ievijas jaunības romantika, saikne ar ģimeni un savu zemi.

Meitenes tēls ir Latvijas simbols – tā ieslīgst akmenī un akmens viņu pārņem, simbolizējot mūžību. Pieminekļa otrā pusē ir vampīrs – sikspārnis, asinssūcējs, kurš simbolizē ļaunos spēkus, bet vidū čūska – viltības, nodevības un gudrības simbols. Visu ansambli noslēdz pieci laukakmeņi – veltīti Latvijai smagāko gadu un tautu ciešanu atcerei.

Turpat netālu, pie dzelzceļa stacijas ēkas sienas atrodas izsūtīto piemiņas plāksne, kas veltīta 1941. un 1949. gada represētajiem. Piemiņas plāksne atklāta 1989. gada 25. martā.
www.visitgulbene.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu