Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Memoriāls "Sinagogas dārzs"

2017. gada 15. oktobrī Bauskā svinīgi tika atklāts memoriāls „Sinagogas dārzs”, kas veltīts otrajā Pasaules karā iznīcinātajiem Bauskas ebrejiem un ierīkots nacistu nodedzinātās Bauskas sinagogas vietā. Atrodas Rīgas ielas un Pasta ielas stūrī, blakus Rātslaukumam.

Piemiņas vietu projektējis un izveidojis tēlnieks Ģirts Burvis, kas ir arī V. Plūdoņa pieminekļa autors. Kopējā memoriālā platība aizņem precīzi tādu pat laukumu, kādā savulaik atradās Bauskas Lielā sinagoga, akmens tēli simbolizē ebrejus, kas iznāk no dievnama pēc dievkalpojuma. Memoriāla centrā ir simboliska bima, uz kuras rakstīts: „Veltījums Bauskas ebrejiem, kas gadsimtiem dzīvoja šeit un cēla šo pilsētu, un kurus 1941. gadā nogalināja nacisti un viņu vietējie palīgi. Godinot ebreju tautas piemiņu – Bauskas ebreju pēcteči un baušķenieki”.

Piemiņas memoriāls „Sinagogas dārzs” izveidots, pateicoties Bauskas ebreju pēcteču Izraēlā, ASV un Lielbritānijā iniciatīvai un ziedojumiem un Bauskas novada domes un Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes atbalstam.
www.tourism.bauska.lv
www.arhitektivb.lv


Memoriālu veido simboliskas sinagogas sienas un piecu cilvēku figūras, kas it kā iznāk pēc dievkalpojuma. Vietā, kur bija Aron-kodeš jeb Toras šķirsts, tika uzstādīts septiņzaru svečturis menora, bet memoriāla centrā ir simboliska bima (galds Svēto rakstu lasīšanai), uz kuras ir rakstīts: “Veltījums Bauskas ebrejiem, kas gadsimtiem dzīvoja šeit un cēla šo pilsētu, un kurus 1941. gadā nogalināja nacisti un viņu vietējie palīgi. Godinot ebreju tautas piemiņu – Bauskas ebreju pēcteči un baušķenieki”.
jews.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu