Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Lauvas skulptūra Jaunjelgavā

No 1912. gada, kad uzcēla Jaunjelgavas valdes namu, tās priekšā lepni ‘dižojās‘ varas un spēka simbols – Lauva, kas izveidota virs artēziskās akas strūklakas. Padomju okupācijas laikā tās vietā slējās valstsvīru pieminekļi, skulptūru pārvietojot ielas malā starp avīžu kiosku un ceriņkrūmu. 80. gadu beigās Lauvas skulptūra atkal atgriezās kādreizējā tirgus laukuma (tagad – Vecpilsētas parks) vidū. Laika gaitā tā bija zaudējusi savu pievilcīgumu. 2011. gada 3. jūnijā atklāja atjaunoto Lauvas skulptūru. Tās postamentu veidoja Jaunjelgavieši Aleksandrs Stikuts un Ainārs Milovidovs.
www.facebook.com


Jaunjelgava un piemineklis "Lauvas Skatiens" 1930. gados
Sākotnēji akmens lauva atradies tirgus laukuma vidū un no artēziskās akas šļācis spirgtu un garšīgu ūdeni. Kad laukuma vienā galā nolika Staļina, bet otrā – Ļeņina pieminekli, lauvam gods vairs nepienācās. Savienojumu ar dziļurbumu likvidēja, bet pašu «nezvēru» nobīdīja maliņā.
www.zudusilatvija.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu