Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Lāča skulptūra ar medus podu

Lācīši ar medus podu – padomju laiku sērijveida skulptūras.

Lācīšu autore ir tēlniece Imgarde Kaminska-Lāčgalva (10.06.1907, Jumurdas pagasts – 04.04.1994, Rīga). Tie radīti pēc viņas izveidotas formas, un izplatīti sākot no 1950. gadu vidus. ‘Lācīši ar medus podu’ bijuši daudz vairāk nekā saglabājušies līdz mūsdienām.

Lāča skulptūra Liepājā atrodas Jūrmalas parkā pie bērnu laukuma. Skulptūra atjaunota 2015. gadā.

Vides objekta atjaunošanu veica tēlnieks Raimonds Gabaliņš.

Aptuveni 300 kg smagā skulptūra novietota uz zemāka postamenta nekā iepriekš, uzkalniņa nogāzē, kas ir netālu no iepriekšējās atrašanās vietas, lai būtu labāk apskatāma. Vieta izvēlēta sadarbībā ar pilsētas būvvaldes pārstāvjiem.

Skulptūrai noņemtas vairākas krāsu kārtas, kas bija uzklātas kopš tā 50 vai 60. gados tika uzstādīta parkā. Viens krāsu slānis bijis pat zilā krāsā. Tēlnieks laboja un nostiprināja betona tēla detaļas, atjaunoja nolauztās ķepas, medus poda malas un dzīvnieka atveida purnu, veica dziļo gruntēšanu un citus nepieciešamos darbu, lai tas kalpotu iespējami ilgi un būti izturīgs pret laika apstākļu vai vandaļu ietekmi.

Lāča skulptūra tagad ieguvusi bēši tumšpelēku toni.
www.facebook.com
www.liepajniekiem.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu