Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Kuģis "Dole" (Pāvilosta)

Pāvilostas centrā, pie tilta pār Sakas upi ir iekopts skvērs, kurā novietots kuģis "Dole".

1947. gada 5. oktobrī Pāvilostā, apvienojoties zvejniekiem no Pāvilostas un Jūrkalnes, nodibināja zvejnieku arteli "Dzintarjūra". Iesākums bija pieticīgs – 10 nolietotas motorlaivas, 25 airuburu laivas, 280 reņģu un 17 brētliņu tīkli, 8 bušu vadi un 38 3000 mencu āķi ar ūdām.

1949. gadā zvejnieku artelis savā īpašumā ieguva pirmo RB tipa zvejas kuģi "Triecienieks", kas būvēts VDR (Vācijas Demokrātiskajā Rewpublikā Austrumvācijā). PSRS to saņēma no Vācijas kā atlīdzību par karā nodarītajiem zaudējumiem. 70. gados zvejnieku kolhozam "Dzintarjūra" piederēja jau 16 zvejas kuģi. Viens no tiem kuģis "Dole".

90. gadu sākumā RB tipa Zvejas kuģis "Dole", tika dāvināts Pāvilostas novadpētniecības muzejam. Kuģa izmēri: garums – 18.20 m, platums – 5.22 m, augstums – 2.5 m. Pateicoties sponsoriem (Valsts Kultūrkapitāla fondam) un atbalstītājiem, 2005. gadā kuģis tika restaurēts un uzstādīts kā piemiņas zīme tām zvejnieku dzimtām, kuras sekojušas jūras aicinājumam un ar savu darbu veicinājušas Pāvilostas attīstību. Kuģis "Dole" ir vienīgais saglabātais RB tipa zvejas kuģis Latvijā.

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu