Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Kaujas vieta "Rokas birzs"

Kaujas vieta "Rokas birzs" (sarunvalodā saukts arī par Bleķa Miķeli) ir vēstures piemineklis, kas atrodas Rokasbirzes ciemā, Dienvidkurzemes novada Aizputes pagastā, valsts autoceļu P112 (Kuldīga–Aizpute–Līči) un V1197 (Aizpute–Ilmāja) krustojumā.

1905. gada revolūcijas laikā 29. decembrī šeit notika tā sauktā Aizputes kara centrālie notikumi. Aizputes kaujai veltītais piemineklis, kura autori ir Valērija Mickēviča un Juris Bajārs, celts 1958. gadā. 2005. gadā, 1905. gada revolūcijas simtgades ietvaros, piemineklis tika rekonstruēts. Netālu no šī piemenekļa atrodas piemiņas plāksne, kurā iegravēti kaujā kritušo vārdi.
lv.wikipedia.orgTe 1905. gada cīņās krituši gandrīz simts cīnītāju, kas tikuši ielenkti no trim pusēm un baronu un krievu karaspēks atklājis uz tiem uguni. Par 1905. gada 16. decembra notikumiem Aizputes pusē vēsta Rokasbirzī uzstādītais akmens piemineklis, kurā iegravēts Latvijas karogs un kaujā kritušo vārdi. Turpat netālu izveidots arī vairākus metrus augsts monuments.

Adrese: Rokasbirze, Aizputes pagasts
visitaizpute.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu