Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Jāņa Rozentāla skulpturālais portrets. Tēlnieks-Valdis Albergs

Jāņa Rozentāla skulpturālais portrets. Tēlnieks-Valdis Albergs. Skulptūra uzstādīta Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja pagalmā.

 

 

Muzeja kompleksā ietilpst četras ēkas, kurās izvietots muzeja krājums, mākslas izstāžu zāle, vēstures izstāžu zāle un administrācija. Muzeja sākums meklējams 1947. gadā, kad pieņemts lēmums par tā izveidi. Sākotnējā muzeja bagātība ir Rozentāla laikabiedra Marta Vēja savāktā mākslinieka oriģināldarbu kolekcija.

Viena no kompleksa ēkām ir Rozentāla projektētā dzīvojamā ēka ar darbnīcu, kuras būvdarbi uzsākti 1899. gadā. Mākslinieka darbnīcā skatāma mūsdienīga ekspozīcija “Sapņu tornis” - stāsts par Saldu, Saldus apkaimi, laikabiedriem un mākslinieka ģimeni. Ekspozīcijā parādītas Rozentāla darbu tapšanas vietas, personālijas, mākslinieka personības un rokraksta attīstība. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs šobrīd ir vienīgā vieta Latvijā, kur skatāmi latviešu glezniecības lielmeistara daiļrades agrīnā perioda oriģināldarbi.

Par godu mākslinieka 155. jubilejai, 2021. gada maijā uz kāpnēm pie Saldus Sv. Jāņa Evaņģēliski luteriskās baznīcas uzstādītas septiņas bronzas skulptūras dabīgā lielumā, kas atveido tēlus no Jaņa Rozentāla gleznas “Pēc dievkalpojuma”. Septiņi tēli atspoguļo dažādas sabiedrības grupas, ieskaitot Rozentāla vecākus – māti Lavīzi un tēvu Miķeli.

Striķu iela 22, Saldus, LV-3801
+371 63881547
+371 26193485
muzejs@saldus.lv

www.latvia.travel

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu