Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Carnikavas saules pulkstenis

Tēlnieka Helmuta Āķa veidotais saules pulkstenis pēc paša autora iniciatīvas ir tapis Carnikavas novadam. Pulkstenim izvēlēts horizontālais veids un tas veidots no betona pamatnes, savukārt cipari un gnomons no nerūsējošā tērauda.

Saules pulkstenis ir viens no senākajiem laika attēlošanas mehānismiem. Ar pārdesmit minūšu precizitāti pēc tiem var noteikt vietējo laiku. Mūsdienās senie saules pulksteņi kalpo kā vēstures liecinieki, savukārt jaunie saules pulksteņi tiek veidoti kā dārza objekti, piemiņas zīmes vai interesanti ēku vai pilsētvides objekti. Līdz ar Carnikavas novada saules pulksteņa uzstādīšanu, tika iekopts centra skvērs Rīgas ielā 16 un uzstādīts saules pulkstenis pašvaldības 15 gadadienā, kur tas vēl šodien rāda laiku garāmgājējiem.
tourism.carnikava.lv

 


Atrašanās vieta: Carnikava, Rīgas rajons.
Veids: horizontālais
Izgatavošanas gads: 2007
Autors: Helmuts Āķis
Materiāls: Betona pamatne, nerūsējošā tērauda cipari un gnomons

Papildus informācija no “Rīgas Apriņķa Avīzes” (www.aprinkis.lv): “Saules laiks Carnikavā. Sollija Lipore, 2007. gada 06. septembris.

3. septembrī Carnikavā atzīmēja gan jaunā mācību gada sākumu, gan saules pulksteņa atklāšanu.

Pirms diviem gadiem pie Carnikavas novada domes vadības ieradās mākslinieks un novada iedzīvotājs Helmuts Āķis ar priekšlikumu izgatavot Carnikavai saules pulksteni, līdz ar to arī labiekārtojot un sakopjot skvēru Rīgas ielā 16. Priekšlikums tika atbalstīts. Šogad, kad pašvaldība atzīmē savas pastāvēšanas piecpadsmito gadadienu, tas tika uzstādīts. Pulksteņa rādītāju rotā uzraksts “Carnikavas novadam 15”.

“Tā kā pulksteņa atklāšana sakrīt ar jaunā mācību gada sākumu, tad lai šis pulkstenis sāk skaitīt pirmo mācību gadu mazajiem pirmklasniekiem, bet pēdējo mācību gadu devītajai klasei Carnikavas pamatskolā,” atklāšanā sacīja Tautas nama “Ozolaine” direktore Elita Terentjeva.

Par skvēra labiekārtošanu un modernizāciju rūpējās pašvaldības aģentūras “Carnikavas komunālserviss” direktore Astrīda Kanevāle un viņas vietniece Alīna Cīrule.

Šis objekts būs Carnikavā pirmais, kura drošību garantēs uzstādītās videonovērošanas kameras.”
www.saulespulkstenis.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu