Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Aldara 57°00 akmens Jūrkalnē

Vai tas ir Liktenis vai vienkārša sagadīšanās, bet lielākais alus darītājs Latvijā – a/s “Aldaris” – atrodas uz garākās paralēles, kas, šķērsojot mūsu zemi, vieno daudzas pilsētas, pagastus, tajos dzīvojošos un strādājošos cilvēkus, to likteņus. Tā ir 57°00′ paralēle. Apzinot savu ģeogrāfisko atrašanās vietu, “Aldarim” 1999. gadā radās lieliska ideja – paralēli iezīmēt gan kartē, gan arī dabā – vietās, kur 57°00′ paralēle šķērso “Aldari”, kā arī Latvijas austrumu un rietumu robežas, – ar īpašām akmens zīmēm.

Ceļojums sākās “Aldara” pagalmā. Te tika atklāta pirmā akmens zīme kā apliecinājums tam, ka “Aldaris” patiešām atrodas uz 57°00′ paralēles. Otro robežakmeni atklāja uz Latvijas austrumu robežas Latgalē, Upītes pagastā pie latgaliešu dzejnieka Ōduma Vizuļa dzimto māju vietas, bet trešo akmeni 1999. gada 21. augustā atklāja uz Latvijas rietumu robežas un 57°00′ paralēles krustpunkta jūras krastā, Jūrkalnē.

Tomēr aldarieši nebija pirmie, kurus ieinteresējusi 57°00′ paralēle. 1994. gadā šo ideju aizsāka Tukuma rajona vēstures muzeja, Tukuma rajona tūrisma informācijas centra, Kuldīgas rajona Rendas pagasta pašvaldības radošā grupa, kas izpētīja 57°00′ paralēli Kurzemē. A/s “Aldaris” un producentu grupa “Acanthus” pazīstamā aktiera Gundara Āboliņa vadībā vēlējās šo ideju atbalstīt un attīstīt tālāk, pirmo reizi veicot ceļojumu pa paralēli cauri visai Latvijai.
www.jurkalne.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu