Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Akadēmiķa Keldiša krūšutēls Rīgā

Akadēmiķa Mstislava Keldiša krūšutēls Rīgā. Uzstādīts 1978. gadā. Tēlnieks  Ļevs Bukovskis, arhitekts Georgs Baumanis, atrodas Rīgas kanālmalas apstādījumi, iepretim Latvijas Universitātei.

Latvijā dzimušais matemātiķis un kosmosa mehānikas speciālists M. Keldišs bija ievērojams zinātnieks raķešu būves laukā, par kuru sabiedrībā zināja tikai oficiālo viņa dzīves un darba versiju, jo viņš bija pilnībā pakļauts militārajai nozarei.

Bronzas krūšutēlā heroizētais zinātnieka portrets papildināts ar garu biogrāfisku tekstu, kas iekalts augstajā granīta postamentā latviešu un krievu valodā:

„Sociālistiskā darba varonis, Akadēmiķis MSTISLAVS KELDIŠS
Par sevišķiem nopelniem zinātnes un tehnikas attīstīšanā, pasaulē pirmā cilvēka pilotējamā kosmosa kuģa „Vostok” radīšanā un sekmīgā palaišanā. Ar PSRS Augstākās Padomes Prezidija 1961. gada 17. jūnija dekrētu apbalvots ar otro Zelta medaļu „Sirpis un āmurs”.”

Postamenta labajā pusē bija piestiprināti M. Keldiša apbalvojumu atlējumi bronzā. Tie zuduši 20. gs. 90–jos gados. Pieminekļa augstums – 3,4metri.
www.rigaspieminekli.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu