Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Sudmaļu ūdenskritumi

Valgales (Sudmaļu) apakšējais ūdenskritums

Sudmaļu ūdenskritumi vai Valgales rumba atrodas Abavas pietekas Valgales upē Talsu novada Abavas pagastā, Abavas senlejas dabas parka teritorijā – iepretī Sudmaļu mājām ap 400 m no upes ietekas Abavā, pie vecajām ūdensdzirnavām. Ūdenskritumi izveidojušies Pļaviņu svītas dolomītos un nosaukti par godu Sudmaļu mājām.
 
Pats ūdenskritums un nelielā Valgales upīte ir ļoti izteiksmīgi – tā plūst pa 30 metru dziļu gravu un īsi pirms tās ietekas Abavā izvietojušies divi ūdenskritumi – t.s. augšējais un apakšējais Sudmaļu ūdenskritums. Apakšējais ūdenskritums ir pavisam neliels – 0,3 metru augsts un 10 metru plats un drīzāk uzskatāms par kāpli, kamēr augšējais ūdenskritums ir 0,6 metru augsts un 15 metru plats. Ūdenskritumi kopš 1957. gada ir aizsargājams dabas piemineklis.
lv.wikipedia.org
www.daba.gov.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu