Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Septiņavotu ūdenskritumi (Kazu grava)

Septiņavotu ūdenskritumi ir vairāki ūdenskritumi Kazu gravas apkārtnē, Priekuļu pagastā. Lielākais no tiem, Septiņavotu jeb Inkuļu Lielais ūdenskritums, ir viens no iespaidīgākajiem Latvijas ūdenskritumiem. Šis ūdenskritums nav uzskatāms par pilnīgi dabisku, jo tas izveidojies vietā, kur kādreiz bijis Lībānu–Jaunzemju avotkaļķu karjers. Septiņavoti vairāku gadu tūkstošu laikā ir izgulsnējuši 11 – 13 m biezu avotkaļķu kārtu, kas vēlāk tika izmantota kā šūnakmens atradne no 19. gadsimta nogales līdz 20. gadsimta 60. gadiem, tad tā tika pamesta. Lielais ūdenskritums sākas no pamestā karjera stāvās malas. Šis daļēji mākslīgais ūdenskritums ir 7,5 metrus augsts un 1–3 metrus plats. Pārējie ūdenskritumi ir salīdzinoši mazi – to augstums svārstās no 1,2 līdz 0,3 metriem. Kazu gravā atrodas vairāki sezonāli ūdenskritumi, kas ziemā veido vairākus leduskritumus.

lv.wikipedia.org

 

 

Kazu grava ir pārsteidzoši skaista vieta, kur vērojami iespaidīgi iežu atsegumi, alas un Septiņavotu ūdenskritums.

 

Septiņavotu ūdenskritums ir tipisks avotu strautu vairāku kaskāžu ūdenskritums, kas ir viens no iespaidīgākajiem Latvijā. Šis ūdenskritums nav uzskatāms par pilnīgi dabisku, jo tas izveidojies vietā, kur kādreiz bijis LībānuJaunzemju avotkaļķu karjers.

 

Apskates laikā ņem vērā, ka Kazu grava ir privātīpašums un atrodas dabas liegumā, tāpēc apmeklējuma laikā esi īpaši saudzīgs pret dabu. Komerciāla dabas objekta apskate ir jāsaskaņo ar zemes īpašniekiem, sazinoties ar Priekuļu pašvaldību.

www.latvia.travel/lv

 

 

Septiņavotu augšējais ūdenskritums

Augstums: 0,3 m
Platums: 2,1 m
Apraksts: Necils

 

Septiņavotu otrais ūdenskritums
Augstums: 0,3 m
Platums: Ap 1,2 m
Apraksts: Necils ūdenskritums ap 350 m augšpus Lielajam ūdenskritumam

 

Septiņavotu trešais ūdenskritums
Augstums: 0,5 m
Platums: Ap 2 3 m
Apraksts: Necils ūdenskritums ap 300 m augšpus Lielajam ūdenskritumam

 

Septiņavotu ceturtais ūdenskritums
Augstums: 0,4 m
Platums: Ap 2 3 m
Apraksts: Necils ūdenskritums ap 300 m augšpus Lielajam ūdenskritumam

 

Septiņavotu Lielais ūdenskritums
Augstums: 7,5 m
Platums: Ap 1 3 m
Apraksts: Viens no iespaidīgākajiem Latvijas ūdenskritumiem krāčveida strauts šeit plūst pār pamesta avotkaļķu karjera malu.
Ūdenskritums ir daļēji mākslīgs tas izveidojies uz pamestā Lībānu Jaunzemju avotkaļķu karjera stāvās malas. Īpaši iespaidīgs šis ūdenskritums ir pavasara palu laikā, kad ūdens masas triecieni rada nepārtrauktu vieglu zemestrīci.

 

Septiņavotu apakšējais ūdenskritums
Augstums: 1,2 m
Platums: 2,8 m
Apraksts: Skaists, proporcionāls ūdenskritums ap 200 m lejpus Lielajam ūdenskritumam.

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu