Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Lēpenieku ūdenskritums

Lēpenieku jeb Ketleru otrais ūdenskritums ir 2,2 m augsts, 0,4–1,2 m plats, vienas pakāpes ūdenskritums. Augšdaļu 20 cm biezumā veido lodīšu smilšakmens, pārējais – vidēji irdens gaišs smilšakmens. Pārkare – 1,2 m dziļa, 1 m augsta, un 1,5 m plata.
 
Pie Lēpeniekiem un Ketleriem atrodas vizuāli ne pārāk iespaidīgi, taču ģeoloģiski ļoti nozīmīgi iežu atsegumi. Plašāk šī vieta pazīstama kā Ketleru atsegums – aizsargājams ģeoloģisks un ģeomorfoloģisks dabas piemineklis, kas valsts aizsardzībā ir jau kopš 1977. gada. Tas ir Ketleru svītas stratotips, kurā atsedzas smilšakmeņi un dolomītmerģeļi un kuros ir daudz fosilo zivju atlieku. Te un kādā atsegumā pie Ventas pietekas Cieceres atrastas pasaules mērogā unikālas fosilijas – vissenākā četrkāja Ventastega curonica fosilās atliekas!
www.skrunda.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu