Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Bukupes ūdenskritums

Ūdenskrituma augstums sasniedz 0,4 m, vietām minēts, ka zemā ūdenslīmenī pat metru. Iespējams, kādreiz tas tā arī ir bijis, bet ūdens iedarbība uz iežiem dara savu. Tā platums – 4 – 5m. Atrodas uz Cieceres kreisā krasta pietekas Bukupes. Tā kā upe nav milzīga vai ar ļoti lielu ūdens sateces baseinu, tad mana pieredze rāda, ka ūdenskritumu labāk apmeklēt vasaras sākumā vai rudenī, kad upēs nav izteikta mazūdenība.

Viens no pieejamākiem ūdenskritumiem –  ja velkam perpendikulāres no Rīga – Liepāja šosejas, tad ar kājām būtu jāiet, knapi, 30 metri, bet upe izgrauzusi pietiekami dziļu gravu, kas neļauj tā vienkārši ar čībām nokāpt pie ūdens. Ūdenskritums atrodas Saldus novada, Zirņu pagastā, netālu no autobusu pieturas “Bukupe”.

Iespējams, vienīgais ūdenskritums Latvijā, kurš krīt pār kaļķakmeni (šis kaļķakmens veidojies perma periodā – pirmo dinozauru laikmetā).
gatisvil.wordpress.com

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu