Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Remtes medību tornis

Remtes muižā ar svešzemju stādījumiem, dīķiem un kanāliem bagātā parka ievērojamākā vieta ir 1890. gadā celtais Medību jeb Šūnakmens tornis. No ķieģeļiem būvētā un ar šūnakmeni apšūtā torņa augšstāvā muižnieki pēc medībām esot ieturējuši brokastis.
zudusilatvija.lv

 


Tiek uzskatīts, ka Remtes pilsmuižu projektējis vācu arhitekts Johans Georgs Adams Berlics (Johann Georg Adam Berlitz, 1753-1837). Medību tornis, kas saukts arī par šūnakmens torni vai apaļo torni, celts 19. gs. (1890. g.) otrajā pusē. Tas būvēts no ķieģeļiem neogotiskās formās, ārsienas tam apmūrētas ar Amatas šūnakmeni. Medību tornim ir divi stāvi. Būves pirmajā stāvā ir caurejama telpa ar divām ailām pretējās būves pusēs. Būves otrajā stāvā telpai ir viena durvju aila ar koka durvīm un stiklotu virsgaismu un trīs logu ailas ar stiklotiem koka logu blokiem. Pēc nostāstiem zināms, ka otrā stāva telpā grāfi bieži ir ieturējuši brokastis pēc rīta peldēm un medībām.
www.arh-smits.lv

 


Remtē, kas atrodas aptuveni 40 kilometru attālumā no Tukuma pilsētas (pie Remtes ezera), 19. gadsimta sākumā Kurzemes un Zemgales hercogistes politiķis grāfs Kārlis Johans Frīdrihs fon Mēdems (Karl Johann Friedrich von Medem, 1762-1827) uzcēla pili un sāka veidot ainavu parku 26 hektāru platībā. Turpmākajos gadu desmitos parks tika papildināts ar vairākiem “mazās arhitektūras” objektiem, no kuriem ievērojamākais ir divstāvu Remtes medību tornis.

Šodien Remtes muižas parks un parka arhitektūra ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Tiek uzskatīts, ka Remtes pilsmuižu projektējis vācu arhitekts Johans Georgs Adams Berlics (Johann Georg Adam Berlitz, 1753-1837), kurš tad arī varētu būt Remtes medību torņa autors.

Pēc arhitektoniski-mākslinieciskās inventarizācijas un izpētes torņa restaurācijas projektu 2013. gadā izstrādāja SIA “Arhitekta L. Šmita darbnīca”. Savukārt pati restaurācija, ko veica AS “Būvuzņēmums Restaurators” un amatnieki no SIA “Būvfirma INBUV” atbildīgā restaurācijas darbu vadītāja Jura Pavlova vadībā, tika pabeigta 2014. gada 12. decembrī.
www.restaurators.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu