Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Meņģeles skatu tornis

Meņģeles skatu tornis izbūvēts tajā pašā vietā, kur 20. gadsimta 60. – 70. gados atradās ugunsdzēsēju tornis. Tā ideja un moto ir Sudrabu Edžus tēla Dullā Daukas jautājums, kas ir aiz horizonta un vai zeme ir apaļa. Skatu tornis, pastaigu taka un piemiņas akmens atrodas dabas parka “Ogres ieleja” teritorijā uz Taurupes un Meņģeles pagastu robežas Ogres upes senkrastā pie rakstnieka bērnības mājām “Zvaniņi”. No torņa paveras burvīgs skats uz Ogres upes ieleju, saskatāma arī Aderkašu pareizticīgo baznīca.

Koka skatu torņa tehniskie parametri:

  • Augšējās skatu platformas augstums 27.40 metri;
  • Kopējais torņa augstums 60.40 metri;
  • Apbūves laukums 42.2 kvadrātmetri;
  • Karkass izbūvēts no skuju koka – parastās priedes (Pinus Sulvestris) baļķiem;
  • Torņa kores augstums 153.35 metri virs jūras līmeņa


Meņģeles pagastā dzimis un bērnības gaitas pavadījis rakstnieks Sudrabu Edžus, kas sarakstījis stāstu par Dullo Dauku. Uz Taurupes un Meņģeles pagasta robežas Ogres upes senkrastā atrodas rakstnieka bērnības mājas “Zvaniņi“. Pie tām ozolu un bērzu birzī Tautas dzejnieks Imants Ziedonis ar domubiedriem 20.gs. 70.gados izveidoja Dullā Daukas taku ar īpašiem akmeņiem, uz viena no tiem ir uzraksts “Dullais Dauka”. Kāpiens skatu tornī neapšaubāmi saskan ar zinātkārā zēna Dullā Daukas galveno jautājumu: kas atrodas aiz horizonta un vai zeme ir apaļa?

Skatu torni ir ļoti viegli atrast. Brauciet pa šoseju V964 no Taurupes uz Menģeles pusi! Pabraucot garām Aderkašu baznīcai, aptuveni pēc 500 m ceļa kreisajā pusē redzēsiet skatu torni.
www.latvia.travel
www.visitogre.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu