Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Dēliņkalna skatu tornis

Dēliņkalna skatu tornis ir 27 metrus augsts, un tā virsotnē atrodas skatu platforma ar binokli, no kurienes paveras plaša apkārtnes ainava. Tornis ir aprīkots ar apmeklētāju skaitīšanas ierīci. Savukārt pie ceļa, kas ved uz torni, izbūvētas labierīcības apmeklētājiem, izvietots informatīvais stends un izveidots automašīnu stāvlaukums. Alūksnes novada pašvaldība aicina automašīnas atstāt stāvvietā un augšup līdz tornim doties kājām.

Dēliņkalns ir Alūksnes augstienes augstākais paugurs, kura absolūtais augstums sasniedz 271,5 m, relatīvais augstums - vairāk kā 70 m. No kalna D nogāzes paveras skaista mežiem apaugušu pauguru un pļavu mozaīkainava. Kalna virsotnē atrodas triangulācijas tornis, kura pakājē atrodas repers (ģeodēziskais punkts, kas tiek atzīmēts dabā kā metāla aplītis), divas atpūtas vietas-galdi,soli, ugunskura vietas. Pa kalna virsotni iet robeža starp Jaunlaicenes un Ziemeru pagastiem.
aluksne.lv
www.daba.gov.lv

 

Dēliņkalna skatu tornis atrodas Alūksnes novadā Ziemera pagastā.

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu