Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Borīšu kalna skatu tornis

Borīšu kalna skatu tornis atrodas Sēlijas paugurvaļņa vienā no augstākajiem punktiem – Borīškalnā. No atjaunotā torņa pārskatāms Saukas ezers un tam pieguļošie meži un lauksaimniecības zemes.
www.celotajs.lv

 


Ormaņkalns ir augstākā vieta Sēlijas paugurvalnī. Tas ir 167 m augsts paugurs, relatīvais augstums – 86,5 metri. Kalna virspuse un stāvās nogāzes ir pārsvarā klajas, tāpēc no tā paveras plašas ainavas uz Saukas dabas parku un Saukas ezeru. Tagadējais kalna nosaukums cēlies no "Ormaņu" mājām, kas atrodas pie netālā Līgo kalniņa.

Ormaņkalnā atrodas atpūtas vieta, bet netālajā Borīšu kalnā skatu tornis, kas parasti tiek saukts par Ormaņkalna skatu torni.

Skatu tornis ļauj apskatīt lielisko Saukas ezera un plašo Sēlijas mežu panorāmu. Saukas ezerā, starp citu, esot nogrimusi pils – varbūt kādā saulainā dienā saules stari ezerā iespīdēs tik dziļi, lai pils torņus varētu saskatīt? Ormaņkalna skatu tornis tad būs vislabākā vērošanas vieta.

Vēsturiski Ormaņkalnā (Urmen) atradās viens no Strūves ģeodēziskā loka punktiem.

Atrodas privātā teritorijā. Automašīnu jānovieto ceļa malā un līdz tornim jāiet aptuveni 200 metri.
visit.jekabpils.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu