Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Vanšu tilts, Rīga

Vanšu tilts (agrāk saukts par Gorkija tiltu) ir slīpsaišu tilts pār Daugavu Rīgā. Tas savieno Valdemāra ielu ar Kalnciema ielu. Tilts atklāts 1981. gada 17. jūlijā (pēc citas informācijas 21. jūlijā). Tilta garums ir 560 metri, bet kopā ar estakādēm un nobrauktuvēm tā garums sasniedz 2 km, platums 28,4 metri. Vanšu tilts pār Daugavu Rīgā ir ar 312 metru garu tērauda laidumu un vienu nesošo dzelzsbetona pilonu. Tilta projekts tika izstrādāts Kijevā, bet metālisko laidumu konstrukcijas izgatavotas Voroņežas tiltu rūpnīcā. A veida pilona augstums 108.7 metri. Pilona pamatā ir iegremdēti 52 urbpāļi katrs 1,5m diametrā un 25m garumā.  Tilts ir vistālāk uz ziemeļiem esošais Daugavas šķērsojums.


Vēsture
Vanšu tilts tika uzbūvēts blakus vietai, kur kādreiz atradās pār Daugavu 1945. gadā uzceltais koka siju konstukcijas tilts pa kuru notika arī tramvaju satiksme ar Pārdaugavu (tā saucamais Valdemāra tilts). Valdemāra tilts darbojās līdz 1950. gadu beigām. Sakarā ar jaunā Oktobra (tagad Akmens tilta) atklāšanu 1957. gadā, pontontilts, kas līdz tam nodrošināja satiksmi pār Daugavu Akmens tilta vietā, tika pārvietots blakus Valdemāra tiltam. Valdemāra tilta paliekas pastāvēja līdz 1964. gadam, kad tas tika pakāpeniski demontēts.
lv.wikipedia.org
www.citariga.lv
www.zudusilatvija.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu